Bebeğinize rezene içirirseniz...

13 Aralık 2018, 08:28
Bebeğinize rezene içirirseniz...

Bebeklerdeki gaz sorunlarını gidermenin en doğal ve sağlıklı formülünü sizler için araştırdık. Bebeklerde rezene tüketimiyle ilgili merak edilenleri ve rezene çayının koliğe gerçekten iyi gelip gemediğini haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz. Peki bebeklere rezene çayı nasıl hazırlanmalı? Faydaları neler?

Doğumdan sonraki ikinci ya da üçüncü haftalarda başlayan kolik yani gaz sancısı, uykusuz gecelerin en önemli faktörüdür. Dinmek bilmeyen ağlama nöbetlerine karşı kesin bir çözüm olmadığı için anne ve babalar, en azından bebeklerini rahatlatmanın yollarını ararlar. Tamda bu esnada ise akıllara gaz azaltıcı özelliğiyle bilinen rezene çayı geliyor. Koliğe karşı en etkili bitkilerden olan rezeneyi kaynatıp suyu süzülmüş şekilde bebeğinize içirebilirsiniz.

1,5 çay bardağı miktarını kaçırmadığınız  takdirde haftada üç gün bebeğinize verebileceğiniz rezene çayı için rezene bitkisini tamamen doğal olması için aktarlardan almakta fayda var. Peki rezeneyi aldıktan sonra bebeğinize nasıl vermelisiniz?

BEBEKLERE REZENE ÇAYI NASIL DEMLENİR?

Poşet rezene çayını ya da rezene bitkisini biberona koyun. Üzerine kaynamış içme suyunu boşaltın. 5 dakikalık bir süre ile bekletip poşeti kaldırın. Çayın oda sıcaklığına gelmesini bekleyin.

REZENE TÜKETİMİNİN BEBEK SAĞLIĞINA YARARLARI NELER?

- Kolikten dolayı bebeklerde görülen sancıları yatıştırır.

- Sindirim rahatsızlıkları için şifa kaynağıdır.

- Hazımsızlık sorununu giderek bebeğinizin sakinleşmesini sağlar.

- Mama ile beslenen bebeklerde kabızlık sorunu daha fazla görüleceği için rezene içirerek kabızlığı yok edebilirsiniz.

- Gaz ve şişkinliği giderir.

EMZİREN ANNELER REZENEYİ NASIL TÜKETMELİ?

2 bardak içme suyunu kaynattıktan sonra içine 1 kaşık rezeneyi koyup süzün ve tüketin. Rezene içmekten hoşlanmıyorsanız bir tutam ıhlamur, birkaç damla limon, bir avuç papatya suyunu çaya katarak karıştırabilirsiniz.

Yemek sonrasında içeceğiniz rezene süt üretimini arttırır.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar