BALIK BURCU

Jüpiter’in yönetici gezegeni, Venüs’ün ise yüceldiği burç Balık, güzellik ve şansla doğrudan ilintilidir. Balık burçlarının dikkat çekici bakışları, duru ve naif bir güzellikleri vardır. Duygularla yaşayan bu burçlar, sevgiyi tatmadan, hayal kurmadan yaşayamazlar. İç dünyaları o kadar renklidir ki, yazar ve senaristlerin çoğunluğu bu burçtandır. Hayalperest yönünü yaratıcılıklarıyla birleştirdiğinde inanılmaz işler ortaya koyabilirler.

Gerçek dünya ile, kendi gerçeklik algısının birçok kez örtüşmemesi onu hayal kırıklığına uğratabilir. İçine kapanmasına sebep olur. Bir şeyler onun hayal ettiği, düşündüğü gibi gitmiyorsa, Balık hayata küsebilir ve elini eteğini çekebilir. Görevlerini yerine getirmek zorunda olsa da kendisi orada olmayacaktır. Fakat bir Balık burcunun küsmesi, genellikle bir çocuğun küsmesine benzer. Çünkü anlık ve değişkendir. Bir anda her şeyi unutabilir ve her şeye yeni baştan başlayabilir. Üstelik aynı hevesle!

Onları şanslı kılan da bu özellikleridir. Hayata hevesle tutunmaları ve hayallerinden, hayal kurmaktan vazgeçmemelerinden dolayı şans gezegeni Jüpiter onlara desteğini sunar. Birçok işin içinden kolayca sıyrılabilir, büyük fırsatlar yakalayabilir, beklediği şeyler önüne gelebilir. Balık’lar daima şanslıdır, fakat zaman zaman yaşadığı küçük şanssızlıklara takılmamalıdır.

Kolayca affedebilen, merhametli yapısı bazen kullanılmasına sebep olabilir. Bunu ise bir Balık uzun süre görmeyebilir. Onlar için maddi veya fiziki şeyler önemli değildir. Sizinle varını yoğunu paylaşabilir. Yeter ki sizinle duygusal bir bağ kursun.

Zodyak’ın değişken burçlarından olması, onun duygu ve kararlarının sürekli değişmesine sebep olur. Bir Balık burcu arkadaşınızın ne kadar sık ve çabuk ruh halinin değiştiğine tanık olduysanız, bilin ki bu onun içindekinin yalnızca küçük bir kısmı. Çünkü içindeki kaos ve fırtınalı durumlar, dışarıya pek az şekilde yansır. Kendilerini tamamen açmazlar. Hayatlarında daima gizli tuttukları, birilerinden sakladıkları bir şeyler vardır. Yalana ise çocuksu ruh haliyle kolayca meyil edebilirler.

Bir Balık burcunu duygusal anlamda dengeleyecek, daha güçlü ve güvende yapacak en iyi şey ibadet ve spritüel çalışmalardır. Bunları yaşamında bulundurmayan Balık’lar hayatında çok fazla dalgalanma ve iç karışıklık yaşar.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş