BOĞA BURCU

Toprak grubunun üyesi olan Boğa burcu, güven ve sabırla ilgilidir. Ayakları yere basan yapıda olan bu burç üyelerinin temel ihtiyacı güvende olmaktır. Fiziksel ve duygusal olarak var olan bu ihtiyaç, yaşamlarında her iki alanda da kendini gösterir. Maddi güvenceye oldukça önem verirler. Çünkü zorda kalmak, birilerine minnet etmek, risk içerisinde olmak asla istemezler. Bu yüzden çalışmak ve para kazanmak onlar için oldukça önemlidir. Kazandığı para ise onu her anlamda doyurmalı. İstediği konforu elde edene kadar kendini harap edebilir. İşten kafasını kaldırmayabilir. Fakat o istediği an, istediği restorana gidebilmeli, pahalı mekanlarda, şık yemekler yiyebilmeli!

Duygusal güven ihtiyacı ilişkilerinde yavaş, emin adımlarla ilerlemesine sebep olur. Onun ilişkilere ani başlama kararı aldığını göremezsiniz. Çünkü bilmediği sulara girmekten nefret eder. O önce karşısındakini tanır, karşısındakinin hayatına ve sahip olduklarına bakar. Kafasında ölçer, tartar. Karşısındakinin hareketlerini gözden geçirir. Eğer tüm bunlar sonunda size güvendiyse, bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

Zevk ve ihtiyaçlarına düşkün olan Boğa burçları, midelerine de oldukça düşkündür. Bu yüzden kilo problemlerine, özellikle bacak ve baldırlardan yana açıktır.

Sabırlı ve dirayetli olması, bu burç üyelerinin hayatında kendilerini hep daha iyi yerlere taşımasına olanak verir. Risk almadıkları için daha yavaş ilerleyebilir, fakat gün sonunda vardığı yer daha sağlam ve sarsılmaz olur. Bu yüzden geç yaşlarda mutlaka maddi, manevi bir birikim elde etmiş insanlar olurlar.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş