KOÇ BURCU

Zodyak kuşağının ilk burcu olan Koç, bir insanın gelişim evrelerinin de ilk adımından bahseder. Bu kişiler kendi istek ve ihtiyaçlarına odaklıdır. Kafalarına koyduğu şey için yılmadan mücadele ederler. Koç, aşılması gereken bir zorluk varsa hiç düşünmeden mücadeleye girişecek ve çoğunlukla galip çıkacaktır. Fakat burada Koç’un negatif yanı ortaya çıkabilir. Sıkılmak! Çünkü onun için istemek ve kazanmak vardır. Sonrasında ne yapacağını hiç düşünmez. İçgüdüleriyle hareket etmeye meyillidir. Hayatı hızlı yaşamayı severler, beklemeye ve gecikmelere ise tahammülü yoktur.

Öncü burç olan Koç burcu, liderliği ve öne çıkmayı sever. Bir arkadaş grubunda daima kararları veren, sözü dinlenen, başı çeken olacaktır. Çalıştığı ortamda azim ve çabasıyla öne çıkacak, yönetici olarak başlamadığı işte bile bir süre sonra yönetici konumuna gelecektir.

Çocuksu olan Koç burçları, tepki vermeden önce düşünmekte oldukça uzaktır. Anı yaşar, ruh haline göre davranır. Kolayca kızabilir, kızdığında yakıp yıkabilir. Ama geri dönmesi de olasıdır. Zira onun öfkeleri ve tepkileri anlıktır. Bu anlık tepkiler, bazen güzel duygular için de geçerli olabilir. Bir anda birinden hoşlanıp, onun için dağları delmeye çalışabilir. Fakat bir süre sonra, ortada bir Ferhat bulamayabilirsiniz. Çünkü o çoktan ortamdan uzaklaşmış, yeni maceralar aramaya koyulmuştur.

Koç burçları savaşmayı, kazanmayı sever. Fakat istikrarlı olması, gereken yerde sabır gösterebilmesi için kişisel doğum haritasında ekstra göstergelere ihtiyaç vardır.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş