KOVA BURCU

Zodyak’ın sabit burcu Kova’nın, hayatında değişmez sabiteler vardır. Onların bir fikrini değiştirmek, bir kararına etki etmek dışarıdan bir güç olarak imkansızdır. Bunda diretmek ise yalnızca daha negatif şekilde etki eder. O alternatif olan her şeyi sever. Alternatif şeyleri denemekten, böyle insanlarla vakit geçirmekten, farklılıklardan inanılmaz mutluluk duyarlar. Hiç beklemediğiniz anda radikal kararlar aldığına, bir anda dış görünüşünde önemli değişiklikler yaptığına, bir ilişkisini aniden bitirdiğine şahit olabilirsiniz. Fakat bunlar daima kendi içinden gelen duygu ve düşüncelerle olur.

Beklenmedik olayları temsil eden Kova burcu, hayatında mutlaka ani olaylarla karşılaşacak, bunlarla soğukkanlılıkla başa çıkacaktır. Panik ve korku duygusundan uzak oldukları için, zaman zaman fazla soğuk gözükebilir, aşırı mesafeli durduğu düşünülebilir. Aslında o bunu bilinçli yapmıyordur. Yakın temas ve fazla samimiyetten hoşlanmadıkları için o da diğer insanları anlayamaz.

Kendini en iyi kalabalık gruplar içerisinde gösteren Kova burçları, kendini gruplarla rahat hisseder. İkili ilişkilere geldiğinde ise zorlanır. Çünkü o toplumlara, gruplara bağlıdır. Sistemlere oldukça sıkı şekilde bağlanan bu burçlar, sistemin gerektirdiklerine önem verir, yaşamlarını buna göre düzenlerler.

Sezgileri çok güçlü olduğu için, karşısındakini çok çabuk çözebilir, düşüncelerini okuyabilir. Siz doğruyu söylemeseniz de o gerçeğin ne olduğunu bilecektir. Oldukça zeki olan, bunun da farkında olan Kova burçları, bu konuda zaman zaman kibirli davranışlar sergileyebilir.

Bir ortama girdiğinde cool görüntüsüyle dikkat çeken, herkese karşı güler yüzlü, anlayışlı fakat herkesle mesafeli olan biri; Kova burcundan başkası değildir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş