OĞLAK BURCU

Satürn burcu Oğlak, Zodyak kuşağının en çilekeş burcudur. Hayatında belli dönemlerde büyük zorluklar atlatmak zorunda kalır ve önemli dönemeçlerden geçerler. Kendileri her şeyi titizlikle yürütmeye çalışsa da zaman zaman dış koşullar önüne taş koyar. Yaşamlarının ilk dönemleri her zaman daha zor olur. Yaş aldıkça ve yaşlandıkça kendilerini daha iyi tanır, zorluklarla daha az karşılaşır ve bunları daha kolay çözüm bulurlar.

Kararlı ve kendinden emin olan bu burç üyeleri, bir şeyi kendilerine hedef belirlediklerinde, ona mutlaka ulaşırlar. Özellikle iş hayatı ve toplum içindeki konumu onlar için bu hayattaki en önemli şeydir. Hayatın somut ve gerçekçi yönüne her zaman daha çok önem verirler. Duyguların peşinden gitmek onlara aptalca gelir. Akıl ise pek çok şeyi çözebilir

Sabırlı ve çalışkan yapısı, onu iş hayatında daima yükseltir. Bir Oğlak girdiği işte asla aynı pozisyonda kalmaz. Mutlaka en üst konuma, daha iyi bir şirkete veya daha iyi bir pozisyona geçecektir. Kazandığı para da böylece artacaktır. Maddi konulara önem vermeleri, toplum içindeki saygınlığını arttırma, başardığını gösterme ihtiyacından gelir.

Hırs ve azimde sınırı kaçırabilecek kadar gözleri dönebilir, kızdığında ise acımasız olabilirler. Etrafı onu duygusuz görür, çünkü olaylara mantık penceresinden bakıyordur. Oldukça objektiftir. Meselelere duygusal bağları karıştırmaz. Bu yüzden diğer insanlar ona hayret edebilir.

İlişkilerde mutlaka karşısındakinin iş hayatındaki başarısına, maddi konumuna ve bilgi birikimi gibi somut şeylere bakacaktır. Duygularla ancak sonrasında ilgilenir. Bir ilişkiye başlaması için bir duygu beslemesi değil, aklına yatması, güven duyması gereklidir. Ancak bunlar olduğunda sonrasında seveceğine inanır.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş