YAY BURCU

Ateş grubunun değişken burcu Yay, oldukça saf ve iyimserdir. Hayatın neşesini dolu dolu yaşamak isteyen bu burçlar, espritüelliği ve eğlenceli kişiliğiyle dikkatleri her zaman üzerine çeker, kendilerini sevdirirler. Şans gezegeni Jüpiter’in burcu olmaları, onları hayatta çok şanslı kılarken, istediği şeylere bir şekilde daima ulaşırlar. Genelde de çok fazla emek sarf etmezler. Bir şeylere hızlıca ve kolayca ulaşmak isterler, zaten bu talepleri de yanıtsız kalmaz.

Oldukça dürüst ve açık olan bu burç üyeleri, yalan söylemek istese de beceremez, ya da sonrasında doğruyu kendisi itiraf eder. Her türlü ilişkiye heyecan, merak ve tamamen pozitif duygularla başlarlar. Genellikle ilişkinin başlangıç zamanları ona en çok keyif veren anlardır. Sonrasında her ilişkinin gerektirdiği sorumluluklar onu sıkmaya başlar. Tabii durdurulamaz yenilik ihtiyacı da onu huzursuz etmektedir.

Biriyle tanıştığında Yay burcu, karşısındaki çok fazla ilgili davranarak onunla ilgili her şeyi öğrenir. Sürprizler yapar, eğlendirmeye çalışır, ortak aktiviteler düzenler… Çünkü Yay macera insanıdır ve karşısında yeni bir macera bulmuştur! Fakat bu duyguları hızlıca tüketmeye de oldukça meyillidir. Muhtemelen bir ilişkiye başladıktan sonra onun eski heyecanının ve eğlenceli kişiliğinin kalmadığını göreceksiniz. Bunun sürmesi için haritanızda sabit burç etkileri olmalı. Veya Yay partnerinizin haritasında önemli konumlara sizin gezegenleriniz dokunmalı.

Eğitim ve seyahat Yayların hayatında önemli iki alandır. İkisinden de vazgeçmek onlar için düşünülemez. Mutlaka biriyle ise çok güçlü bağları vardır. Yüksek öğretime aşırı önem verirler ve iyi bir eğitim hayatına sahip olmak onlar için mühimdir. Yeni yerler yeni kültürler görmek ise vazgeçemeyecekleri şeylerden.

Kendi fikir ve inançlarına aşırı bağlı oldukları için bazen bağnaz olabilirler. Bir fikrini değiştirmesi zordur. Fakat herkesi sevgiyle kucaklayabilen, hoşgörülü ve tüm kültür ve inançlara saygılı burçlardır.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş