YENGEÇ BURCU

Öncü burçlardan olan Yengeç, Zodyak kuşağındaki lider burçlardandır. Temel içgüdülerinden biri savunmadır. Hayatındaki her konu ve durumda savunma halindedir. Güçlü bir kendini koruma ve hayatta kalma içgüdüsü vardır. İçinde fazla hassas olduğu, bunu da çok iyi bildiği için, göreceği zararı en aza indirmek ister. Bu yüzden kendini kolay kolay açmaz. Size güvenmesi ve sizden zarar gelmeyeceğini bilmesi gerekmektedir.

Birisine güvendikten sonra ise her şey tamamen değişir bir Yengeç için. Size güveniyor ve istiyorsa, bir duygu besliyorsa Yengeç’ten kaçışınız artık çok zor. Sizi kıskaçlarının arasına alan bu burç üyeleri, sizi de ilişkisini de korumak için her şeyi yapar. Sevdiklerini canı gibi görür, fedakarlıkta sınır tanımaz.

Vazgeçmekte zorlanan yapısı, geçmişten bağını koparmasına engel olur. Her şeyi saklar, her anıya müthiş bir saygı duyar. Geçmiş onun için iyisiyle, kötüsüyle çok kıymetlidir. Fakat fazla geçmişe takılmak, bugününü yaşamasına engel olabilir. Bugününü, geçmişin etkisinde yaşayabilir.

Annelik duygusu en gelişmiş burç olan Yengeçler, çocuklarına kendini adar. Fakat bunu yalnızca çocuklarına yapmaz. Kendi ailesine, ailesi gibi gördüğü sevdiklerine, eşine karşı da daima bir anaç hali vardır. İnsanlar evine gelsin, onları güzel yemeklerle ağırlasın, dertleri olduğunda dinlesin ve yardımcı olsun ister.

İş hayatında, karakterindeki bu sahiplenen yapısı, bir amaç ve hedefi de sahiplendiğinde, ona başarı ve yükselmeyi getirecektir. Kendi alanında mutlaka yükselecek ve lider olacaktır.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş