Acı oje çocukların tırnak yemesini önler mi?

09 Ağustos 2018, 07:31
Acı oje çocukların tırnak yemesini önler mi?

Acı ojeler tırnak yemeyi önler mi? Çocuklarda tırnak yeme alışkanlığından nasıl kurtulunur? Tırnak yememek için ne yapılır? İşte soruların yanıtı...

Özellikle de okul çağındaki çocuklarda sıklıkla görülen tırnak yeme alışkanlığı, birçok sağlık sorunlarını da beraberinde getirebiliyor. Davranış bozukluğu olarak nitelendirilen bu durum çoğu zaman duygusal faktörlere bağlı olarak gelişebiliyor.

Tırnak yeme alışkanlığını çocuklarında bıraktırmak isteyen anne ve babalar, çeşitli yollara başvurabiliyor. Kimileri çocuklarında çareyi acı biberle tehdit etmekle buluyorken kimileri de acı oje yöntemiyle halletmeye çalışıyor.

Peki acı ojeler, tırnak yemeyi önler mi?

Acı ojeler her ne kadar sorunu çözüyormuş gibi görünse de başka sorunları beraberinde getirmesine mani olamaz. Çünkü tırnak yemenin altında yatan asıl etken ortadan kalkmadığı sürece parmak emme, tırnak kenarlarını koparma ya da uyku bozuklukları gibi birtakım sorunlar görülmeye devam edilebilir. Ayrıca, kimyasal içeren bu kozmetik ürünleri çocukların kullanması uygun değildir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar