Mutfak dekorasyonunda yapılan hatalar

17 Mart 2019, 08:55
Mutfak dekorasyonunda yapılan hatalar

Mutfaklarda görünen bazı yanlış tasarımlar dekorları kullanışlı kılmadığı gibi uzun ömürlü kullanımını da olumsuz etkiler. Öncelikle bilinmesi gereken renklerin uyumu ve mutfak eşyaların yapısının mutfakta kullanımına elverişli olması gerektiğidir. Mutfak tasarımında yapılan yanlışlıklar nelerdir? Detaylar haberimizde...

Mutfak alanları basık veya geniş mekanlar olabilir. Bu iki durumda da uygulamanız gereken iç dizayn önerilerini göz önüne aldığınız taktirde mutfağınız yaşanabilir ve elverişli bir alan haline dönüşebilir. Mutfak tasarımında neler izlenilmesi gerekmektedir? Mutfak iç dizaynında yapılan yanlışlıklar nelerdir? Haberimizin içeriğine bakınız...

mutfak kombinleri

MUTFAK YAPILAN YANLIŞ TASARIMLAR

Mutfakta dekorasyonları

- Mutfakta döşeme zeminler her zaman için ortama nostalji bir hava katar. Koyu ahşap mutfak eşyaları ve rustik tarzı dekorasyonu değerlendirmeniz doğru bir seçim olabilir. Mermer masa ve yüksek sandalye seçimi ile nostaljiyi mutfağınıza getirebilirsiniz.

mutfak tasarım fikirleri

- Mutfak alanlarında kullanılan gri tonlar son zamanlarda en çok tercih edilen renk olmuştur. Ancak grinin üzerine mavi tonları haricinde bir renk seçimi yanlış kombin elde etmenize ve haliyle yanlış aksesuar kullanmanıza da neden olabilir. Renk uyumsuzluğu bir çok olumsuz seçeneği de beraberinde getirebilir.

mutfak modeli

- En çok rastlanan bir diğer hata ise mutfak içerisinde alakasız koltuk takımlarının kullanılması olmaktadır. Duvar rengine uygun koltuk seçimi veya mutfak tarzınıza uygun mobilya modeli seçmeniz dar bir alana sahip olsanız bile göze batmayacaktır. Country tarzından hoşlanıyor ve mutfağı o tarzda kombinlemek isterseniz chester koltuk modeli mutfak için ideal seçim olacaktır.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar