Yemek masası dekorasyonu oluştururken dikkat edilmesi gerekenler

24 Eylül 2019, 07:44
Yemek masası dekorasyonu oluştururken dikkat edilmesi gerekenler

Ev dekorasyonu konusunda en dikkat edilmesi gereken konulardan biri olan yemek masası dekorasyonu, içerisinde sayısız dekorasyon trendini bulundurma yetisine sahiptir. Peki en değerli misafirlerimizi ağırladığımız yemek masalarımızda, dekorasyon konusunda nelere dikkat etmeliyiz? Ne tarz dekorasyon stillerini masalarımızda uygulayabiliriz? Sizlere yemek masası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenleri derledik.

Misafirleriniz geldi ve her şey harika görünmeli ya da siz aileniz ile oturup şöyle hem rahat hem de şık sofrada yemek yemek istiyorsunuz; o halde yemek masanızda dekorasyona önem göstermelisiniz. Çatal, bıçak, kaşık nasıl konmalı, bardakların dizimi nasıl olmalının ötesinde, örtü renkleri nasıl olmalı ve masanın konumu nasıl ayarlanmalı gibi sorulara odaklanmanız gereken bu süreçte, nasıl yol izlemeniz konusunda size yardımcı olmak için buradayız.

 DAVET SOFRASI NASIL HAZIRLANIR? MASAYA KAŞIK, ÇATAL VE BIÇAK NASIL KONUR?

YEMEK MASASI DEKORASYON ÖNERİLERİ

modern yemek odası dekorasyonları

Masalarınızda gün ışığından daha çok yararlanmak için beyaz tonlarını kullanın. Buna uygun olarak tabak altlıklarınızı sandalye ve masa rengine uygun olarak tercih edin. Yine masanızı pencere önüne de koyabilirsiniz. Özellikle manzaradan yararlanmak adına etkileyici olacaktır.

yemek odası tarzları

Daha şık ve havalı bir görünüm elde etmek için örtülerinizi kırmızı ve pembe tonlarda kullanın. Böylelikle masanız daha göz alıcı olmuş olur.

Yine tabaklarınızın üzerine küçük tatlı atıştırmalıklar da ekleyebilirsiniz. Pembe tonlarında bir örtü üzerine puantiye vb. tasarımları kullanabilirsiniz.

yemek odası dekorasyonu önerileri

Daha asil bir görüntü elde etmek istiyorsanız, siyah rengi tercih edin. Siyah ile kontrast oluşturmak için de beyaz ya da kırmızı tonlarını kullanabilirsiniz.

Bizim önerimiz; eğer misafirleriniz ağır kişilerse ya da diğer bir değişle sizin için önemli kişilerse, siyah ve beyaz kontrastını kullanmanızda fayda var. 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar