Küçük balkonları büyük gösterecek dekorasyonlar

26 Temmuz 2019, 17:00
Küçük balkonları büyük gösterecek dekorasyonlar

İlkbahar ve yaz dönemi dışında ardiyelik ve depo olarak kullanılan balkonlarımız, güneş her yeri kaplamaya başladığı zaman kullanım amacına dönüşmeye başlıyor. Büyük balkonlar hem oturmak hem de yemek yemek açısından rahat olabiliyor ancak küçük balkonlar için aynı durum söz konusu olamıyor. Çünkü küçük balkonları dekore ederken pek çok şeyden vazgeçmemiz gerekiyor. Peki küçük balkonlarınız için nasıl bir dekorasyon yapmanız gerekir? Küçük balkonlarınızı büyük gösterecek dekorasyon önerileri nelerdir? Soruların yanıtları haberimizde.

Balkonlar, evler için en önemli alanlardan biridir. Kış sezonunda ardiyelik yaz sezonunda oturma alanları olarak tercih edilen balkonlar, doğru dekore edildikleri taktirde doğru bir kullanım da kazanmış olurlar. Büyük ve orta ölçekli balkonlar çok amaçlı kullandığımız mekanlardan biridir. Kışın ardiyelik, yazın ise oturma alanı olarak kullanılan balkonları keyif verici bir hale getirmek, küçük alanları daha büyük bir hale getirebilmek sizin elinizde. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Birçok dekorasyon fikri olmakla birlikte, biz sizlere en dikkat çekici dekorasyon fikirlerini sunuyoruz:

dar uzun balkon dekorasyonu

Balkonunuzda eşya seçimi yaparken, alanın yapısına önem verin. Kare bir alana kare yapıda eşyalar dar bir alana daha ince eşya ve mobilyalar seçin. 

en yeni balkon dekorasyonları

balkon dekorasyonu yaparken önerilenler

Karanlık yerine ışığı tercih edin. Gün ışığınızı almanızı sağlayacak olan şey açık tonlu renklerdir. Koyu tonlardan uzak durun.

Kalabalıktan uzak durun. Mini boy bir kilim, düz renk bir sandalye ve koltuk kumaşı, gereksiz dekoratif parçalar... Kabalık her zaman göz yorar ve alan daraltır. Bu sebeple daha az eşya ile daha az göz yorucu renkler, desenler ve dekoratif eşyalar tercih edin.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar