Teras düzenlemeleri için dekorasyon önerileri

15 Mayıs 2019, 08:08
Teras düzenlemeleri için dekorasyon önerileri

İlkbahar ve yaz sezonunda en çok tercih ettiğimiz alanlardan biri olan teraslarımız, yepyeni dekorasyonlarıyla kullanılmayı bekliyorlar. Çoğunlukla bir koltuk ve masa dekorasyonuyla kullanımı gerçekleşen bu alanlara, birazcık emek vererek doğanın iç açıcı ruhunu yansıtmanız mümkün. Böylelikle yılın yalnızca belirli döneminde kullanıma açılan bu alanlar olduğundan daha kullanışlı hale gelecektir. Detaylar haberimizde.

Havalar esiyor olsa da artık yaz dönemine girmiş durumdayız. Ne kadar cam, pencere açsak da hiçbir esinti, bir balkon ya da terastan alacağımız verimi bize sağlamaz. Daha önce balkon dekorasyonu için önerilerimizi sizlere sunmuştuk. Bu sefer de teras düzenlemelerinde dekorasyon önerilerimizle karşınızdayız. Kış boyu kapalı kalan ve tüm tozları, kirleri içerisinde biriktiren bu alanlar, ilkbahar ve yaz sezonuna girdiğimiz zaman yenilenip canlı bir görüntü elde etmeyi beklerler. Bunu sağlamak da ancak farklı dekorasyon fikirleriyle mümkün olacaktır. Terasınızda doğayı ve yeşilin hareketli, huzur verici dingin yapısını yansıtmak isterseniz, size önerdiğimiz bu dekorasyon önerilerine mutlaka göz atın. Uygulayacağınız bu dekorasyon önerileriyle; terasınızda konforlu yaşam alanları, günün stresini atacağınız mekanlar oluşturabilirsiniz. İşte teras düzenlemeleri için uygulayabileceğiniz dekorasyon önerileri:

Kullanışlı balkon dekorasyonu önerileri için tıklayın...

ÇİÇEK DEKORASYONU

Apartman teras dekorasyonu

Amacımız baharı en iyi şekilde yansıtmak ise teras dekorasyonu için önceliğimiz elbette çiçek dekorasyonu olacaktır. Çiçeklerin renkleri ve kokuları, bulundukları ortama hareketlilik katacaktır. Tabi bu dizaynı yaparken, saksıların da birer dekoratif aksesuar olduğunu unutmamak gerekir. Kullanmadığınız kapları, farklı renklere boyayıp tasarımlar uygulayarak istediğiniz görüntüyü elde etmeniz mümkün.

GÖLGELİK 

 Teras düzenleme,

Rahatsız eden gün ışınlarından korunmak isterseniz, gölgelik kullanabilirsiniz. Bunu isterseniz bir ahşap gölgelik ile isterseniz kullanmadığınız bir örtü ile yapabilirsiniz.  Böylelikle güneş ışınlarının yaydığı zararlı etkilerden de kurtulmuş olursunuz. Bunların dışında çabuk uzayan bitkiler de doğal gölgelik oluşumunu sağlayabilir.

AHŞAP DEKORASYON

Eğer amacınız doğanın tüm hissiyatını terasınıza yüklemek ise, ahşap tasarımlı mobilyalar en doğru kullanım tercihi olacaktır. Bu dekorasyon sayesinde ikonik bir bahçe görüntüsü elde etmeniz de mümkün olacaktır. Hem mobilyalarınızda hem de yer döşemelerinde kullanmanız önerilir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar