Küçük odalar için salon dekorasyon fikirleri 2019

24 Eylül 2019, 08:05
Küçük odalar için salon dekorasyon fikirleri 2019

Küçük evleri dekore etmek konusunda her zaman zorluklar yaşanır. Odalara mobilyaları yerleştirmek, alan darlığını gölgelemek için doğru renk seçimi yapmak, bu zorlukları oluşturan durumlardan bazılarıdır. Nitekim salonlar, bu durumdan en çok payını alan bölümlerdir. Küçük salonları nasıl hazırlamalı, nasıl dekorasyonlar uygulamalıyız? Salonları daha geniş tutmanın yolları nelerdir? Küçük salonlar nasıl büyük hale getirilebilir? Sizler için küçük salonlarınıza özel 2019 salon dekorasyonu fikirlerini derledik. Küçük salonlara özel salon dekorasyonu fikirleri için haberimize yakından bakın.

Salonlarınızı dekore ederken yalnızca mobilyalara değil, salonların sahip oldukları büyüklüklere de dikkat ederiz. Küçük bir salon ile büyük bir salonun dekorasyonu hiçbir zaman aynı tarzda ve kolaylıkta olmayacaktır. Peki küçük salonlar için nasıl bir salon dekorasyonu uygulanır? Öncelikle gereksiz parçalardan kurtulun. Salonunuzu kalabalık gösteren dekoratif parçaları, mobilyaları bir kenara atın. Böylelikle, kalabalık misafiri ağırlayacak alanım yok kaygısından da kurtulmuş olursunuz. Artık çok gerilerde kalan vitrin kültüründen de uzaklaşın. Vitrine dizdiğiniz yemek ve sürahi takımlarını, mutfağa yerleştirin. Salon içerisinde porselen takımlarını sergileme modasına da ayrıca bir son vermiş olursunuz.

salon dekorasyonu fikirleri 2019

KÜÇÜK SALON DEKORASYONU FİKİRLERİ 2019

Salonunuzu, olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Bunu yapabilmek için derinlik algısı oluşturan renkler kullanmanız yeterli olacaktır. Soğuk renkler denilen tonlar, derinlik algısını oluşturur.

salon dekorasyonu önerileri

Bazı noktalarda derinlik algısı oluşturan soğuk renkler de işe yaramayabiliyor. O halde, küçük salonunuzu rahatlatmak için yemek masalarınızı bu alandan çıkartın.

Beyaz, açık mavi vb. tonlar odanızın daha ferah ve geniş görüşmenizi sağlar. Koyu tonlar ise odanızı daha dar ve basık gösterecektir.

KÜÇÜK SALON DEKORASYON ÖRNEKLERİ

küçük salonlara özel dekorasyon önerileri

küçük salon dekorasyon örnekleri

 l tipi küçük salon dekorasyonu

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar