Küçük salonlara özel salon dekorasyonu önerileri

24 Temmuz 2019, 08:05
Küçük salonlara özel salon dekorasyonu önerileri

Küçük evleri dekore etmek konusunda her zaman zorluklar yaşarız? Salonlar da bu durumdan en çok payını alan bölümlerdir. Küçük salonları nasıl hazırlamalı, nasıl dekorasyonlar uygulamalıyız? Salonları daha geniş tutmanın yolları neler? Küçük salonlar nasıl büyük hale getirilebilir? Sizler için küçük salonlarınıza özel salon dekorasyonu önerilerini derledik. Küçük salonlara özel salon dekorasyonu önerileri için haberimize yakından bakın.

Salonlarınızı dekore ederken yalnızca mobilyalara değil, salonların sahip oldukları büyüklüklere de dikkat ederiz. Küçük bir salon ile büyük bir salonun dekorasyonu hiçbir zaman aynı tarzda ve kolaylıkta olmayacaktır. Peki küçük salonlar için nasıl bir salon dekorasyonu uygulanır? Öncelikle gereksiz parçalardan kurtulun. Salonunuzu kalabalık gösteren dekoratif parçaları, mobilyaları bir kenara atın. Böylelikle, kalabalık misafiri ağırlayacak alanım yok kaygısından da kurtulmuş olursunuz. Artık çok gerilerde kalan vitrin kültüründen de uzaklaşın. Vitrine dizdiğiniz yemek ve sürahi takımlarını, mutfağa yerleştirin. Salon içerisinde porselen takımlarını sergileme modasına da ayrıca bir son vermiş olursunuz.

küçük salon dekorasyonu

Salonunuzu, olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Bunu yapabilmek için derinlik algısı oluşturan renkler kullanın. Soğuk renkler dediğimiz tonlar, derinlik algısını oluşturur.

salon dekorasyonları

küçük salonlar

Ama bazı noktalarda derinlik algısı oluşturan soğuk renkler de işe yaramaz. O zaman küçük salonunuzu rahatlatmak için yemek masalarınızı bu alandan çıkartın. Eğer geniş bir salonunuz varsa yemek masalarınızı çıkarmanıza gerek yok aksine yemek masalarınızı tam da mobilyalarınıza uygun bir şekilde dekore edin. 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar