Hangi doğal taş ev dekorasyonuna uygundur?

15 Ağustos 2019, 15:10
Hangi doğal taş ev dekorasyonuna uygundur?

Ev dekorasyonlarında yeni trend, doğal taş modası. Evlere farklı bir görüntü kazandıran doğal taş modası; farklı bir hava oluşturabilmek için oldukça ideal. Fakat her taşla istenilen dekorasyon oluşturulamayabiliyor. Bazı taşlar, ev dekorasyonu için ideal özellikler taşıyor. Peki bu taşlar hangileri? Sizler için ev dekorasyonun yeni trendi olan doğal taş modasını ele aldık. Doğal taş modası tüm detaylarıyla sadece yasemin.com'da!

Ev dekorasyonunda modern bir görünüm elde etmek için çeşitli dekorasyonlar tercih edilir. Bu dekorasyonların en önemli özelliği; her mevsime ve sezona hitap etmesi. Bu anlamda da dekorasyon konusunda en çok dikkat çeken trend dekorasyon, doğal taş dekorasyonu oluyor. Salon, mutfak, banyo, yatak odası ve daha pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilen bu dekorasyon trendi, evlerin ruh halini de doğrudan değiştirme etkisine sahip. Belirli coğrafyaların özelliklerini üzerinde taşıyan bu taşlar, sahip oldukları bazı özellikler sayesinde bulundukları ortama tersi bir hava etkisi oluşturuyorlar. Elbbete bunu doğru bir şekilde sağlayabilmek için de, doğru doğal taşları tercih etmek gerekir. Modern mimaride artık bu taşlar üzerinden yapılan duvar dekorasyonları oldukça etkin. Peki bu dekorasyon trendi ev içerisinde nasıl durur? Hangi doğal taşlar, ev dekorasyonu için uygundur ve anlamları nelerdir? Sizler için derledik:

ev içi duvar taşları modelleri

EV DEKORASYONUNA UYGUN DOĞAL TAŞLAR

DOĞAL TAŞLARIN ANLAMLARI

Doğal taşlar hem ev dekorasyonunda renklilik sağlar hem de anlamlarını bulundukları ortama yansıtarak farklı bir alan oluştururlar. Ve bazı taşlar, ev dekorasyonu için oldukça uygundur. Bir evde doğal taşlarla farklı bir hava oluşturabilmek için, doğal taşların anlamlarını bilmeniz gerekir:

- Akik: Genel olarak bulunduğu ortamda bir koruma oluşturur. Ve iyileştirme sağlar.

- Yeşim taşı: Huzur ve uyumun yayılmasını sağlar.

- Turkuaz: İyileşme sağlar.

- Aleksandrit: Yenilenme ve düzelme açısından uyum sağlar.

EV DEKORASYONUNDA DOĞAL TAŞ MODASI

Doğal taşlar ile dekorasyon yaparken, öncelik taş boyutları olur. Ancak bilinmelidir ki bu taşlar için sabit bir boy oranı yoktur. Her boyda bulmanız ve ev dekorasyonunda kullanmanız mümkün.

taş duvar dekorasyon örnekleri

Doğal taşlarla yapacağınız dekorasyonları, taş duvar dekorasyonuyla rahatlıkla bütünleştirebilirsiniz. Bu daha şık bir görünüm oluşturacaktır.

salon taş duvar dekorasyonu

Fazla dokuya sahip oluşu oda dekorasyonunda kaba ve kalabalık modellerin kullanılmasına engel olur. Amaç ferah bir ortam sunmaksa, taşlarla yapacağınız dekorasyonda bu yönde olmalı.

banyo duvar döşemeleri

doğal taş ev dekorasyonu

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar