Göbek eriten baharatlar

28 Kasım 2017, 08:01
Göbek eriten baharatlar

Sizde sağlıklı bir şekilde kilo vermek ister misiniz? İşte zayıflatan baharatlar...

Göbek yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, metabolizmanızı ve yağ yakımını hızlandıracak besinlere yönelmelisiniz.

İşte sofranızdan eksik etmemeniz gereken, göbek eriten baharatlar:

Zencefil

Zencefil çok güçlü bir antioksidandır. Enfeksiyonlara ve iltihaplı hastalıklara karşı koruyucudur. Ayrıca metabolizmayı ve sindirim sistemini hızlandırır. Hem hastalıklara karşı koruyan hemde zayıflatan zencefili, bol bol tüketmelisiniz.

Zerdeçal

Zerdeçal içerdiği kurkumin sayesinde bin bir derde deva bir baharattır. Vücudu hastalıklara karşı korur, metabolizmayı hızlandırır ve tokluk hissi verir. Yemeklerinize ekleyerek etkisi görebilirsiniz.

Biberiye

Her hali yağ yakımında etkili olan biberiyeyi ister taze isterseniz de kurutulmuş olarak tüketebilirsiniz. Biberiye içerisinde bulundurduğu karnosik asitle kan şekerinizin düzenlemesine yardımcı oluyor. Bu sayede de diyet listelerinin vazgeçilmez baharatı oluyor. Biberiyeyi salatalara ekleyerek kilo verimini hızlandırabilirsiniz.

Kekik

Kekik metabolizma hızlandırmak için en etkili yöntemlerden biridir. Et yemeklerine ekleyebileceğiniz kekiği, sade yoğurtla da tüketebilirsiniz.

Karabiber

Şişkinlik problemini önleyen ve sindirime yardımcı olan karabiber,  metabolizmayı da hızlandırır. Ayrıca kan dolaşımını arttırır ve yağ yakımını hızlandırır. Yemeklerinize ekleyeceğiniz bir miktar karabiber yağlanma probleminizi giderecektir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar