Mandalina yemek zayıflatır mı?

13 Ekim 2018, 08:04
Mandalina yemek zayıflatır mı?

Turunçgiller ailesinin sevilen yiyeceği mandalinanın kilo vermenize yardımcı olacağını biliyor muydunuz? İşte mandalinanın kilo vermedeki mucize etkisi...

Kokusu, rengi ve tadı ile kış aylarının vazgeçilmezi olan mandalinanın sağlık açısından ne kadar faydalı olduğunu bilmeyen yoktur. Peki mandalina tüketiminin zayıflamaya etkisi var mıdır?

İşte mandalinanın zayıflama açısından inanılmaz faydaları...

Karaciğer ve karında biriken yağlanmaların gitmesi için bol miktarda mandalina tüketimine önem verebilirsiniz. Lif miktarından dolayı metabolizmayı hızlandıran mandalina, idrar söktürücü özelliğiyle ödemin dışarı atılmasını da sağlar.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir hususta mandalinayı kabuğundan soyduktan sonra aradaki beyazları ayıklamaktır. Çünkü bu beyaz yerlerde 'Pektil' maddesi var. Mideye iyi gelen ve tok kalmanızı hissettiren bu madde aynı zamanda kolesterolü düşürmeye de yardımcı oluyor.

MANDALİNA NASIL TÜKETİLMELİ?

Mandalina ile kilo vermek için kabuğu tükettikten hemen sonra ara öğünlerde 2 defa tüketmeye gayret göstermelisiniz. Böylelikle içindeki lifler, sindirimi kolaylaştıracak ve sağlıklı bir şekilde zayıflayabileceksiniz.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar