Hangi besinler metabolizmayı hızlandırır?

11 Mart 2019, 09:20
Hangi besinler metabolizmayı hızlandırır?

Hızlı ve sağlıklı bir şekilde çalıştırılan metabolizma sonucu vücudun yaktığı enerji miktarı ile doğru orantılıdır. Zayıflama konusunda da oldukça önemli bir yeri olan metabolizmayı hareketlendirmek için bazı yöntemler deneyebilirsiniz. Kahvenin içerisine eklendiğinde metabolizmayı hızlandıracak en etkili 3 malzemeyi sizler için derledik.

Vücuttaki fazla kiloları eritmenin en etkili yolu metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayacak hareketler ve beslenme yoluyla bunu gerçekleştirmektir. Pek çoğumuzun severek tükettiği kahve keyifli anlarımızın vazgeçilmezidir. Kahveye ekleyebileceğiniz üç malzeme ile metabolizmayı son derece aktif hale getirebilirsiniz.

KAHVEYE TARÇIN EKLERSENİZ...

tarçınlı türk kahvesi

Sağlık açısından oldukça faydalı olan tarçının en büyük etkilerinden biri de sindirimi hızlandırıp kan şekerini dengelemesidir. Eğer bu iki durum gerçekleşirse devamında acıkmayacaksınız zaten...

KAHVEYE HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI EKLERSENİZ...

Hindistan cevizi yağı ile kahve

İçerisinde bulunan yağ asitlerinin metabolizmayı hızlandırdığı kanıtlanmıştır. Yapılan araştırmalarda her gün 2 ya da 3 defa tüketeceğiniz Hindistan cevizi yağlı kahve ile yağ yakımını kolaylaştırabilirsiniz.

(HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI KAHVESİNİN YAPILIŞI İÇİN TIKLAYIN)

KAHVEYE BAL EKLERSENİZ...

ballı kahvenin faydaları

B6 vitaminleri, folik asit, demir, kalsiyum, sodyum, fosfor bakımından zengin olan balı kahve ile tüketirseniz metabolizma hızınız iki kat artacaktır.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar