Diyete uygun kahvaltılık pankek tarifi

16 Nisan 2019, 08:14
Diyete uygun kahvaltılık pankek tarifi

Diyeti bozmadan yiyebileceğiniz pankekin bu tarifini sizde evinizde çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Hem lezzetli hem de pratik olarak yapabileceğiniz pankeki un ve şeker kullanmadan yemek mümkün! İşte diyet bozdurmayan unsuz ve şekersiz pankek tarifi...

Karbonhidrat değeri yüksek olan ve hazırlarken de un ve şeker gibi malzemelere yer verilen pankek, diyet yapan kişilerin uzak durması gereken yiyeceklerden biridir. Kilo aldırmaya oldukça elverişli olan pankeki, diyettekilerin yiyebileceği özelliklere indirgeyerek unsuz ve şekersiz pankek tarifinin nasıl uygulanabileceğini sizler için sıraladık.

Unsuz ve şekersiz pankek tarifi:

unsuz ve şekersiz pankek tarifi

MALZEMELER:

1 tane muz
2 tane yumurta
Bir miktar tuz
Damak zevkine göre tarçın

HAZIRLANIŞI:

Diyet pankekinizi hazırlamadan öce yumurtaları tuzla beraber 5-6 dakika çırpın. Ardından muzu ezerek karışıma ilave edin. Tarçını normal hayatta da tüketiyor ve seviyorsanız, miktarı size kalmış bir şekilde serpin. Pürüzsüz bir karışım elde etmek için daha çok çırpın ve tavaya yağ ekleyerek ısıtın. Tava ısınınca kepçeyle hamurdan biraz alıp tavaya koyun. 2 dakika kadar bir süre ile pişirin. Üzerine bal ve muz ekleyebilirsiniz.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar