Hangi peyniri nasıl yemek zayıflatır?

29 Mart 2019, 07:00
Hangi peyniri nasıl yemek zayıflatır?

Sağlıklı ve doğal yollarla kilo vermeyi destekleyen peynir diyeti ile fazlalık kilolarınızla sizde vedalaşabilirsiniz. Peki peynir yemek gerçekten kilo vermeyi kolaylaştırıyor mu? Peynir yiyerek nasıl zayıflanır? Peynir diyeti nedir ve nasıl yapılır? İşte peynir tüketimi ile zayıflama yöntemi...

Normal hayatta peynir yemeyi sevmeyenleri bile özendirecek bu diyet önerisi ile hem sağlıklı beslenecek hem de kolay yoldan kilo vermiş olacaksınız. Binbir çeşit zenginliğiyle kahvaltı sofralarının olmazsa olmazı haline gelen peynir, ciddi bir protein kaynağıdır. Ağız ve diş sağlığı konusunda küçüklüğümüzden beri yenmesi önerilen peyniri doğru tüketerek doğal yollarla kilo verebilirsiniz.

peynirin kilo vermedeki faydaları

Çeşit fark etmeksizin kahvaltıda her türünü yiyebileceğiniz peyniri ister tek başına ister omlet şeklinde tüketebilirsiniz. Eğer kahvaltıda ekmek yiyecekseniz iki dilimi aşmamaya dikkat etmelisiniz. Çay ya da kahve tüketiminde de şeker kullanmamaya özen göstermelisiniz.Zengin bir kahvaltı sonrasında öğlene doğru karnınızda açlık hissetmeye başlarsanız ekmeksiz bir şekilde ağzınıza peynir atarak iştahınızı yatıştırabilirsiniz.

peynir diyeti nasıl yapılır

Öğle menüsü için ızgara veya fırında pişirilmiş kaşarlı veya peynirli tavuk yapabilirsiniz.. Yanına da bol yeşillikli ve peynirli salata ya da yoğurt tüketebilirsiniz. Yine akşama kadar acıkacak gibi olursanız ekmeksiz peynir tüketebilirsiniz. Akşam menüsünde kaşar soslu sebze yemeği yiyebilir ve bol miktarda su tüketmelisiniz. Peynir tüketimi su içme isteğini tetikleyecektir zaten.

Peynir tüketimine ağırlık verilen bu beslenme şeklini 2 haftadan fazla uygulamamalısınız. Aksi takdirde tansiyon yükselmesi, protein zehirlenmesi gibi sorunlar görülebilir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar