Saçlarınızın uzamasını istiyorsanız bunları yapın!

30 Ağustos 2017, 09:07
Saçlarınızın uzamasını istiyorsanız bunları yapın!

Şampuanınızın içine katacağınız bileşenlerle saçlarınızın sağlıklı olmasını ve çabuk uzamasını sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemlerle hem saçlarınız uzayacak hemde kepeklenmeden ve kuruluktan kurtulacaksınız. 

Aloe Vera: 

Aloe Vera, saçların sağlıklı ve canlı bir şekilde büyümesine yardım eder. Saçları fön ve saç düzleştiricilerin olumsuz etkilediklerinden korur. Saçta kuruluk varsa saçı nemlendirir. Şampuanınızın şişesinin içine katacağınız bir yemek kaşığı aloe vera yağı saçlarınızı her yıkamada güçlendirecektir. 

Bal:

Bal anti-bakteriyel ve mantar önleyicidir. Bu nedenle saçlarınızdaki kepek oluşumunu engelleyecektir. Şampuanınızın içine ekleyeceğiniz bir tatlı kaşığı bal saçlarınızın güzel kokmasını ve ipek gibi parlamasını sağlayacaktır.

Hint yağı:

Alabileceğiniz en güçlü etkilere sahip saç yağı Hint yağıdır. Saçlarda en hızlı büyümeyi Hint yağı sağlar. Şampuanınızın içine katacağınız 2 yemek kaşığı Hint yağı saçlarınızı hızla onaracaktır.

Limon suyu:

Saçlarınızı hafifletmek istiyorsanız şampuanınızın içine bir limonu sıkın. Bir hafta da saçlarınızdaki farkı göreceksiniz.

Gül suyu:

Saçlarınızın gül gibi kokmasını ve hızlı uzamasını istiyorsanız şampuanınızın içine bir fincan gül suyu ekleyin. Saçlarınız yumuşacık olacak aynı zamanda da kafa derisi problemleriniz azalacaktır. 

 

KAYNAK : STYLETİPS101

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar