Filtre makyaj nasıl yapılır?

07 Aralık 2017, 08:38
Filtre makyaj nasıl yapılır?

Kusursuz cilt makyajını sevenler için yeni bir trend ortaya çıktı. Şimdilerde tüm kadınların konuştuğu filtre makyaj nasıl yapılır? sizler için araştırdık....

Sosyal medya sayesinde yayılan trendlere bir yenisi daha eklendi; Filtre makyaj trendi. Bu trendle artık fotoğraf çekilirken filtre kullanmaya ihtiyaç duymayacaksınız. Fotoğrafların üzerinde dakikalarca oynadıktan sonra elde ettiğiniz kusursuz cilt görüntüsünü bu makyaj trendi ile günlük hayatınızda elde edebileceksiniz.

Peki bu makyaj nasıl yapılır?

- Kusursuz bir cilt makyajı için en önemli adım baz kullanmaktan geçer. Filtre makyaja başlarken de mutlaka kalıcı bir makyaj bazı kullanın.

- Cildinizdeki gözenekleri gizlediğinize göre sıra geldi fondötene. Fondöten seçiminde ise ince yapılı ama tam kapatıcılık veren bir ürün seçin.- Yüzünüzü ince gösteren ve yüz hatlarınızı belirginleştiren kontür uygulaması yapın.

- Gözleriniz ile dikkat çekmek istiyorsanız yoğun renkler kullanmak yerine ten renginizin tonlarında bir far seçerek, odak noktanızı kirpiklerinize yoğunlaştırın. Uzun, hacimli ve tek tek ayran bir maskara ile göz makyajını tamamlayabilirsiniz.


- Sıra geldi makyajda son adıma. Dudak makyajınızı nude ve mat renk tonlarda seçerseniz hem selfie fotoğraflarında doğal duran hemde bakımlı bir duruşunuz olacaktır.

İşte bu kadar... 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar