Bebek gibi bir ten için 'Kuru fırçalama' yöntemi

07 Aralık 2017, 10:17
Bebek gibi bir ten için 'Kuru fırçalama' yöntemi

Pürüzsüz bir tene sahip olmak için güzellik uzmanı olmaya gerek yok, uygulayabileceğiniz basit yöntemlerle cildinizin daha da güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kusursuz bir görünüm elde etmek için uzun süreli olan ve aşırı zahmet isteyen tedavi yöntemlerine gerek yok. Yalnızca minik dokunuşlarla cildinizin temel ihtiyaçlarını bilmeniz bile bakımlı görünmeniz için yeterli.

Bunun için uygulayabileceğiniz en etkili yöntem ise kuru fırçalamadır. Fırçalama tekniği, cildinizin üzerindeki ölü derileri temizleyerek selülit oluşumunun önüne geçer.İşlem sonucunda ise bebek gibi bir tene sahip olabilirsiniz.

Kuru fırçalama nasıl yapılır?

Bu yöntemi uygulamak için elinizde bulunması gereken tek malzeme, vücut fırçası almak olacaktır. Ardından banyo yapmadan önce vücudunuz kuru iken baştan aşağı olacak şekilde 5 dakika boyunca fırçalamalısınız. Fırçalama esnasında cildinizin tahriş olmaması için aşırı baskı uygulamamalısınız.

Daha çok kol, bacak ve kalça kısımlarında yoğunlaşarak kan dolaşımını arttırabilirsiniz. Haftada 1 kez uygulayacağınız bu yöntem sayesinde olduğunuzdan daha bakımlı görüneceksiniz...

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar