Saç bakımında doğru bilinen 5 yanlış nedir?

21 Mart 2018, 07:11
Saç bakımında doğru bilinen 5 yanlış nedir?

Saçlarınızın dökülmemesi ve sağlıklı bir görünüme kavuşması için uyguladığınız yöntemler yanlış olabilir. Sizler için saç bakımında doğru bilinen yanlışları araştırdık. İşte saç bakımı hakkında doğru bilinen yanlışlar…

Saçların sağlıklı bir görünüme kavuşması, uzaması ve dökülmemesi için çok dikkatli olmak gerekir. Bunun için saç bakımı oldukça önemlidir. İşte halk arasında saç bakımı ile ilgili doğru bilinen yanlışlar...

- "Saçlarınızı şampuanlamak için tamamen ıslanmasına gerek yok" bilgisi yanlıştır. Saçların 3 dakika boyunca suyun altında iyice ıslanması gerekir.

- "Saçları çok sıcak su ile yıkamak daha iyi temizler" bilgisi doğru değildir. Çünkü çok sıcak su saçlarınızı kurutabilir ve saçın doğal nemini kaybetmesine sebep olur.

- Sürekli aynı şampuanı kullanmak da yapılan yanlışlardan biridir. Yapılması gereken saçların yapısına göre düzenli olarak şampuanın 3 ayda bir değiştirilmesidir.

- Saç sağlığında beslenmenin etkisi olmadığı düşünülse de vücut yeterli proteini ve vitamini alamadığında, özelliklerle kadınlarda belli dönemlerde saçın yapısını olumsuz yönde etkiler. Güçlü ve sağlıklı saçlar için yeterli miktarda protein ve vitamin alınması gerekir.

- Saçları sık sık kestirmek uzaması için etkili bir yöntemdir. Çünkü saç işlem gördükçe yıpranır ve kırık oluşumu artar. Saçların sağlıklı uzaması için düzenli olarak kestirilmesi gerekir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • pelin 7 ay önce Şikayet Et
    Bunların hiç birini yapmıyorum 1 i dışında o da şampuan değişimi çünkü patentli keratin şampuan kullanıyorum doğal olduğu için sağlıklı saçlara hiç zararı yok hatta saf keratin olduğu için sağlıklı olmasını sağlıyor.
    Cevapla