Bayram öncesi cilt bakımı nasıl yapılır?

14 Haziran 2018, 07:18
Bayram öncesi cilt bakımı nasıl yapılır?

Bayram öncesi cilt bakımı nasıl yapılır sizler için araştırdık. İşte bayram öncesi 4 adımda cilt bakımı...

Cildinizi bayrama hazırlamak için profesyonel bir bakıma ihtiyacınız yok. "Yasemin.com" ekibi olarak, bayrama temiz ve canlı bir ciltle girmek isteyenler için, bayram öncesi cilt bakımı nasıl yapılır araştırdık.

İşte 4 adımda bayram öncesi cilt bakımı:

1- SAÇ BAKIMI
Bayram öncesi saçlarınızın daha canlı ve hacimli görünmesini istiyorsanız saç bakımını ihmal etmemelisiniz. Saçlarınızın daha hacimli ve bakımlı görünmesi için bir avokadoyu yoğurt ve bal ile karıştırıp saçlarınıza uygulayın. 25 dakika kadar beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın.

2- YÜZ MASKESİ
Cildinizi yatıştırmak ve derinlemesine temizlemek için; yüzünüzdeki yağlı kısımlara çamur ya da kil maskesi, kuru kısımlara ise nemlendirici etkili maskeler yapın. Göz çevrenizin altına aloe vera bazlı maske uygulayarak dinlenmesini sağlayın. 

3- PEELİNG
Cildinizi ölü deriden arındırmak için bir fırça yardımıyla nemlendirici etkili peelingi tüm vücudunuza masaj yaparak uygulayın. Bu sayede cildinizde kan dolaşımı hızlanacak ve ölü derileri pul pul dökülecektir.

4- TEMİZ TIRNAKLAR
Bayram öncesi yapacağınız cilt bakımının son adımı ise tırnak temizliğidir. Öncelikle tırnaklarınızı istediğiniz gibi kesin ve ardından törpüleyin. İçlerini güzelce temizleyin ve manikür yağı ile tırnaklarınıza masaj yapın. Ardından istediğiniz renk bir ojeyi seçerek tırnaklarınıza sürebilirsiniz.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar