Bronzer seçerken dikkat edilmesi gerekenler

10 Ağustos 2018, 12:27
Bronzer seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Yaz aylarında çok sık kullanılan bronzer'ı cilt tipinize uygun seçmenin yollarını sizler için araştırdık. İşte cilt tonunuza en uygun bronzerı seçmenin yolları...

Cilde bronz bir görünüm vermek için kullanılan bronzer her mevsim kullanılmaya müsait bir makyaj malzemesidir. Bronzlaştırmanın yanı sıra yüzü gölgelendirmek  ve şekillendirmek amacıyla da kullanılabiliyor. Doğal bir görünüm ve kolay bir uygulama için dolgun uçlu fırçalar kullanılması gerekiyor.

AÇIK TENLİLER

Kozmetik ürünler arasında kadınların favori ürünlerinden biri olan bronzerlar, bu sezonda en sık kullanılanlar arasında. Ancak, bronzerın ciltte daha hoş ve doğal görünmesi için bazı kriterlere dikkat etmek gerekiyor. Bunun içinde bronzer seçerken, koyu turuncu ve kahverengi tonlarından uzak durulmalıdır.

Cildinizin renginden en fazla iki ton koyu bir bronzer seçin ve çok az miktarda uygulayın. Ürünü satın almadan önce muhakkak deneyin ve gün ışığında nasıl durduğuna bakın.

BUĞDAY TENLİLER

Buğday tonda bir tene sahipseniz, cilt renginizden en fazla iki ton koyu renk seçin. Bronzerın yüzünüzde turuncu yada kırmızı durmamasına dikkat edin. Az miktarda uyguladığınızda hiç bir problem olmayacaktır.

KOYU TENLİLER

Koyu tenli kadınların bronzer seçimi, diğer kadınlarınkine göre daha rahat olacaktır. Çünkü esmer tenliler, çoğu rengi doğallıkla taşıyabiliyorlar. Bronzerın abartı görünmemesi için ürünü fırçaya aldıktan sonra hafifçe üflemelisiniz. Böylelikle makyajınız daha doğal duracaktır. 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar