Evde röfle nasıl yapılır?

10 Eylül 2018, 08:07
Evde röfle nasıl yapılır?

Kuaför salonlarına gidip yaptırdığımız röfleyi evde kendi başımıza da yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte evde röfle yapabilmeniz için bilmeniz gerekenler...

Röfle, saçların kendi renginden birkaç ton arasında değişmesi ile yapılan renklendirme işlemidir. Saçları küçük tutamlar şeklinde ayırarak boyanması ile yapılır. Kuaförlerde oldukça maliyetli olan bu işlemi, evde yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

İŞTE EVDE YAPMANIN AŞAMALARI:

Öncelikle röflede tercih edeceğiniz renge karar vermeniz gerekmektedir. Doğal bir görüntü oluşmasını istiyorsanız saç tonunuzdan 1-2 ton açık bir renk kullanabilirsiniz.

Röfle için birçok markanın, röfle seti vardır.  Bu setlerden birini alabilirsiniz. Röfle saça oldukça zarar veren bir işlem olduğu için saçlarınızı birtakım ürünlerle desteklemelisiniz. Alacağınızı röfle setinin nemlendirici özellikli olması ve içerisinde bakım kremi olanını tercih etmeniz saçlarınıza daha az zarar vermesini sağlayacaktır.

Röfle işlemine başlamadan önce, ortamı buna hazırlamanız gerekmektedir. Üstünüze eski bir kıyafet giyebilir ya da bir önlük takabilirsiniz. Ellerinize eldiven geçirerek, boyanın zararlı etkenlerinden koruyabilirsiniz.

Röfle işlemini evde ilk kez yapacaksanız, setin içerisinden çıkan kullanma kılavuzunu mutlaka okuyun.

Eğer kısa saçlıysanız setin içerisinden çıkan boneyi kullanabilir, saçlarınız uzun ise folyo kullanmanız daha doğru olacaktır. Bone yöntemi ile röfle yapacaksanız saçlarınızı geri doğru tarayın ve boneyi kafanıza geçirip önden bağlayın.

Sonrasında setin içinden çıkan apart ile saçlarınızı eşit aralıklarla ayırın ve karışımı bu tutamlara uygulayın.

İstediğiniz tonu yakalamak için 20 ile 50 dakika arasında saçlarınızı bekletin ve ardından saçınızdaki boneyi çıkarmadan saçlarınızı durulayın. Folyo yöntemini kullanan kişiler ise folyoları çıkararak saçlarını durulamalıdır.

Saçlarınızı duruladıktan sonra setin içinden çıkan bakım kremini, saçlarınıza uygulayarak zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Son olarak saçlarınıza fön çekerek röflelerinizin daha net bir şekilde görülmesini sağlayabilirsiniz.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar