Aloe veranın cilde faydaları nelerdir?

03 Kasım 2018, 08:17
Aloe veranın cilde faydaları nelerdir?

Son yıllarda özellikle güzellik sektöründe çığır açan aloe vera bitkisinin cilde faydalarının neler olduğunu sizler için araştırdık. İşte aloe vera hakkında tüm bilinmesi gerekenler...

Aloe Vera, 2008 yılında dünyaca ünlü bir tıp dergisinde yayınlanan makale ile ülkemizde popüler bir bitki olduğu öğrenildi. Doğal yaşam alanının Kuzey Afrika, Hindistan ve Akdeniz olmasına rağmen şimdilerde evinin balkonunda veya ofis masalarında yetiştirilebiliyor. Bir çok tıp alanında kullanılan aloe veranın içerisinde bulunan çok sayıda A,E ve C vitamini sayesinde cilde bakım yaparken içerisinde bulunan jel, B12,folat, potasyum, kalsiyum, selenyum, magnezyum ve sodyum gibi cilde iyi gelen vitaminleri de içerisinde barındırır.

Güçlü ve doğal bir nemlendirici olan Aloe Vera, uzmanlar tarafından yapılan bir araştırmaya göre, boyun ve yüz bölgesindeki kırışıkları da giderdiği test edilip onaylanmıştır. 

PEKİ, ALOE VERA NASIL KULLANILIR?

Aloe vera bitkisinin yaprağını kökünden keserek, üzerindeki yeşil olan kısmı ince bir şekilde bıçakla kesin.Daha sonra jel olan kısmı kullanabilirsiniz.

ALOE VERANIN CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

- Aloe veranın içerisinde bulunan yüksek miktardaki potasyum sayesinde ciltte oluşan yaraları kolayca iyileştirir. Tahriş ve kuruyan bölgelere de kullanabilirsiniz. 

- Cildin yenilenmesine yardımcı olan aloe vera, yanıkları ve yanık izlerini de iyileştirmede birebir doğal üründür.

- Aloe verada bulunan yüksek orandaki su ve mineral cildi besleyerek oldun ciltlerdeki yıpranmış ve solgun görünümü ortadan kaldırır.

- Doğal antioksidan olduğundan iltihap kurutucu özelliği taşır. Böylelikle ağrılı sivilceleri yatıştırır ve sivilcelerin kurumasına yardımcı olur.

- Zaman zaman ciltte oluşan kızarıklıkları gideren aloe vera aynı zamanda düzenli kullanıldığında cilt tonunu eşitler.

- Aloe vera bitkisi aşırı yağlı ciltlerin sık sık yaşadığı parlama ve yağlı görünümü engelleyerek, yağ dengesini eşitler.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar