Sivex Losyon nasıl kullanılır? Sivex Losyon ne işe yarıyor?

21 Mayıs 2019, 08:44
Sivex Losyon nasıl kullanılır? Sivex Losyon ne işe yarıyor?

Uzmanların sivilce sorunu ile karşı karşıya kalanlara önerdiği Sivex Losyon'un kullanım rehberini sizlere sunuyoruz. Sivex Losyon gerçekten işe yarıyor mu? Sivex Losyon fiyatı nedir? Sivex Losyon yan etkileri var mı? Daha birçok merak ettiğiniz soruların yanıtına yazımızdan kolayca ulaşabilirsiniz.

Sivex Losyon, etken maddesi Sodyum sülfasetamid adlı antibakteriyel etkisi yoğun olan içeriği sayesinde kısa sürede sivilce ve sivilce oluşumu engelleyen bir üründür. Sivilce tedavisinde, sivilceli bölgeye sürülerek kullanılan Sivex Losyon, içeriğinde her 1 gramda 100 mg Sodyum sülfasetamid bulunur. Sadece sivilce tedavisi için kullanılır. Genellikle blue çağı gençlerinde, kıl kök çevresinde bulunan bakterilerin, yerinde durmayıp etrafı kolaçan etmesiyle meydana gelen pembe kabarcıklar görüntülü sivilcelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Sivex çok etkili bir sivilce losyonu olmasından dolayı doktorların sıklıkla tedavi amacı ile yazdı ilaçların başında gelmektedir. 

sivex losyon

Doktorunuz Sivex Losyon ne şekilde reçete olarak yazdıysa, uygulamalı ve o uygulamanın dışına çıkmamalısınız. Tedavi boyunca doktorunuzun söylediklerinden fazla kesinlikle uygulamamalısınız. Uygulamaya başlamadan evvel tedavi edilecek bölgeyi bir sabun ile iyice temizlemeli ve kurutup losyonu masaj yaparak cildinize yedirin. Ellerinize az miktarda Sivex dökün ve sivilceli bölgeye baskı yapmadan uygulayın. Sivex losyon kullananların yaptıkları en büyük hatalardan biride sivilceler azaldığında kullanmayı bırakmalarıdır. Etkili sonuç almak için tedavi sonuna kadar düzenli kullanımı önemlidir. Günde iki kere; sabah-akşam uygulayın.

SİVEX LOSYON SONRASI YÜZ YIKANIR MI?

Sivex losyon kullananlar‘ın merak ettiği sorulardan biri ise Sivex losyon sürdükten sonra yüz yıkanır mı yada sivex losyon kullandıktan sonra yüz yıkanır mı sorusudur. Sivex losyon günde 2 defa sürülür, sabah ve akşam olmak üzere akşam sivex sürdükten sonra yüzünüzü yıkamayın ve sabah kalktığınızda yüzünüzü iyi bir sabunla yıkayıp, sivex losyonu tekrar sürün. Sabah sürdüğünüz Sivex losyon ise yüzünüzde 1 saat kadar kalması yeterlidir.

Sivex losyon nasıl kullanılır

SİVEX LOSYON YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Sivex sivilce kremi tedavisini uygulayan bireylerden herhangi bir yam etki bildirilmemiştir. Ancak karın ağrısı, nefes darlığı, uygulama bölgesinde şişlik ve kurdeşen gibi belirtilere rastladığınız da doktorunuza bildirmelisiniz.

Buna ek olarak tedavi bölgesinde kızarıklık, kaşıntı, yanma ya da kuruluk gibi seyrek yan etkilere rastlayabilirsiniz.

SİVEX LOSYON FİYATI NEDİR?

Sivex Losyon diğer adı ile sivex sivilce kremi fiyatı reçete ile satıldığından bütün eczanelerde aynıdır. Bu kremi kullanmaya başladığını mutlaka doktorunuza danışarak reçete ile almalısınız. SIVEX 50 gram losyon 2019 yılı fiyatı 24.87 TL'dir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Özlem 1 ay önce Şikayet Et
    Sırtımdaki sivilceler için doktor önerisiyle aldık ama kıl köklerimde oluşan bacak sivilcelerim için de kullanabilir miyim acaba yararı olur mu lütfen yardımcı olun çok sinir bozucular çünkü
    Cevapla