Bepanthen krem ne işe yarar? Bepanthen nasıl kullanılır?Tüy çıkarır mı?

25 Mayıs 2019, 08:30
Bepanthen krem ne işe yarar? Bepanthen nasıl kullanılır?Tüy çıkarır mı?

Türkiye'de yalnızca eczanelerde satılan ve son günlerin en çok konuşulan kremleri arasında yer alan Bepanthen yalnızca bakım kremi olarak değil, daha birçok cilt problemini ortadan kaldırıyor. Peki Bepanthen krem ne işe yarar? Bepanthen nasıl kullanılır?Bepanthen krem tüy çıkarır mı? Bepanthen krem fiyatı nedir? Tüm merak ettiğiniz soruların yanıtı yalnızca yasemin.com'da!

Bepanthen krem yeni adı ile beponthel krem; uzun yıllardır ülkemizde satışı yapılan ancak bepanthen krem ve bepanthen merhem olarak isim değişikliği yapılan bir üründür. En son bepanthol ismini almıştır. Televizyonlarda sık sık reklamını duyduğumuz annelerimiz baş ucu kremi olan Bepanthen krem mutlaka her evde bulunması gereken baş ucu kremlerinden biridir. Eşsiz kokusu yumuşak yapısı bulunan bepanthen krem sosyal medyada en çok konuşulan ve merak edilenler arasındadır. Genelikle sıyrıklar, kesikler, yanıklar ve buna bağlı oluşan deri yangılarında , emziren annelerin çatlak meme uçlarında, ameliyat yaralarının tedavisi , yatan hastaların vücudunda oluşan yatak yaralarının bir numaralı tedavi edici ilacıdır.

Bepanthen Krem Faydaları ve Kullanım Alanları

Eczane de satıldığı için ilaç olarak düşündürse de yediden yetmişe kimseye yan etki göstermeyen , her evin olmazsa olmazı hatta demirbaşıdır. Onarıcı ve yenileyici olmasının yanında nemlendirme özelliği ise artık büyüdüğümüzde de imdadımıza koşuyor. Vücudumuzun her yerinde güvenle kullanılabilen bu krem , en pahalı kozmetik kremlere bile taş çıkarıyor. Bir çok ünlünün sır gibi sakladığı çantasından hiç eksik etmediği bepanthen krem üç çeşit olarak eczanelerde karşımıza çıkıyor. 

BEPANTHEN KREM ÇEŞİTLERİ

Bepanthen krem (bepanthol); Yağlı ciltlerin kurtarıcısı olan bu krem , tahriş olmuş yerlerde kızarıklığı alması ve onarıcı özelliği ile ön plana çıkıyor.

Bepanthen Plus krem; Normal, kuru ve karma olan ciltlerde kullanılan bu kremin Plus olarak adlandırılmasının sebebi normal bepanthen kreme göre daha yoğun olması ve içeriğinin daha zengin olmasıdır. Yeni olmuş yaraların üzerine uygulandığında cilde yardımcı olarak iyileşme hızına çok şaşıracaksınız.

Bepanthen merhem; merhemi sıktığınızda az olarak sarı bir sıvı gelir ki bu da yağlı olduğunu gösterir. Bebeklerde ve çocuklarda pişik, yara , yanık, kesiklerde kullanılır. Bölgesel olarak kullanılması gerekir.

bepanten

- Bepanthen krem cilde faydaları bulunan doğal içeriğe sahip bir kremdir. Türk Pediatri Derneği tarafından onaylanan bu krem içeriğinde bulunan ProVitamin B5 ve Lanoli sayesinde etkisini kısa sürede göstererek cildin ekstra bakımını sağlar,ayrıca doğal bitkisel içeriğe sahiptir.

BEPANTHEN KREM CİLDE FAYDALARI ŞU ŞEKİLDEDİR;

Bepanthen krem cildi nemli tutarak, nem oranını dengeler. Pul pul dökülen, çatlayan ve kuru bir cildiniz varsa düzenli olarak cildinize sürdüğünüzde, cildin tekrardan kaybettiği nem kazanarak yumuşacık bir cilde sahip olmanızı sağlar. Cildin kendini yenileme sürecini hızlandırır.

Bepanthen krem hassas cilt bariyerinin güçlenmesine destek olur. Cildi sağlıklı ve nemli tutar.

Bepanthen krem ve bepanthen merhem içeriğinde bulunan lanoli cildin nefes almasını sağlar ayrıca bebeklerde pişiği geçirmek için çok etkilidir. Bebeğinin cildi konusunda duyarlı olan annelerin mutlaka denemesi gereken bir kremdir.

Bepanthem krem diğer adı ile bepanthol krem güneş yanıkların tedavisinde etkin olarak kullanılır.

Bepanthen krem dudak çatlaklarını tedavi etme konusunda rahatlıkla kullanılabilir.

bepantol krem nasıl kullanılır

BEPANTHEN KREM NASIL KULLANILIR?

Cildinizi uygun temizleme solüsyonu ile temizledikten sonra tonikleyerek günlük bakımınızı yapın. Özellikle akşam yaptığınız temizlikten sonra kullanmanız daha uygun olacaktır. Kozmetik bir ürün olmadığı için emilimi biraz zaman alıyor. Gündüzleri, makyaj yapmanızı geciktirebilir. Yarım saat kadar beklemeniz gerekebilir. Miktar bakımından sadece nohut büyüklüğü yeterli oluyor. Günde 2 defa sürülmesi yeterlidir. Göz çevresine de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Güneş lekeleri ve diğer lekelenmelerinde de uzun vade de kaybettiğini de biliniyor.

BEPANTHEN KREM UYARILARI

Çok etkili bir bakım kremi bepanthen krem bazı durumlarda kullanılması sakıncalı olabilir.

- Hamilelik döneminde kullanılması tavsiye edilmez.

- Mutlak cilde sürülmeden önce cilt yıkanmalı ve temizlenmelidir.

- Bepanthen krem meme ucu çatlaklarına iyi geldiği bilinmektedir. Bebeği emzirdikten sonra sürmeniz yeterli olacaktır.

- Göz çevresine sürerken çok dikkatli olmalısınız.

- Asla ağız içine sürülmemelidir.

BEPANTHEN KREM FİYATI NE KADAR?

3 farklı şekilde eczanelerde bulabileceğiniz bu ürünlerin fiyatı e-ticaret üzerinde değişmektedir. Ancak sizlere eczanelerde satılan raf fiyatı şu şekildedir;

Bepanthen krem (bepanthol) - 39,90 TL

Bepanthen Plus krem - 28,90 TL

Bepanthen merhem - 49,90 TL

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar