Emla krem ne işe yarar? Emla krem nasıl kullanılır? Emla krem fiyatı 2019

11 Temmuz 2019, 07:49
Emla krem ne işe yarar? Emla krem nasıl kullanılır? Emla krem fiyatı 2019

Eczanelerde satış rekorları kıran aynı zamanda kullananların memnun kaldığı Emla krem hakkında merak ettiklerinizi sizlerle paylaşıyoruz. Özellikle ağda sırasında acıya dayanamayanların ideal kremi olacak. Emla krem ne işe yarar? Emla krem nasıl kullanılır? Emla krem fiyatı 2019 nedir? merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı bugünkü yazımızda.

Bıraktığı etkilerle sosyal medyada rekor kıran Emla krem, sürüldüğü bölgede hücre zarındaki sinirlerin uyarılmasını engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan bir kremdir. Kısa süreliğine uyuşma sağlayarak ağrı ve acıyı azaltır. Genellikle ağda, lazer epilasyon ve cerrahi işlerde çok sık kullanılan Emla krem, içeriğinde bulunan etken maddeler Lidokain ve Prokain dir. Emla krem etken maddesi sayesinde bölgesel uyuşma sağlanır.

emla krem

Sürüdüğü bölgede acıyı azaltması sebebi ile sıklıkla tercih edilen emla krem kullanım alanları sırası ile;

- Epilasyon yapılacak bölgede acıyı azaltmak için kullanılır.

- Ağda öncesi bacak, kol, bölgesindeki tüyleri alırken acıyı azaltır.

Bıyık ve kaş bölgesindeki acıyı azaltmak için kullanılabilir.

Sünnet yapılmadan önce ve daha sonra acıyı azaltmak için kullanılır.

- Kulak deldirme işleminde kullanılır.

Daha pek çok kullanım alanı olan emla krem faydaları bilerek kullanmak çok önemlidir. Emla krem etkisi sayesinde yukarıda sayılan bütün alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

emla krem ne işe yarar

EMLA KREM NASIL KULLANILIR?

Sürülecek bölge ilk olarak iyice temizlenir. Nohut büyüklüğünde Krem alınarak uygulanacak bölgeye iyice ince tabaka halinde sürülür. Kremin sürüldüğü bölge ince bez ile kapatılarak yarım saat beklenir. Kremi gazlı bez yada pamukla temizleyebilirsiniz. Artık uyuşma başlamıştır.

AĞDA ÖNCESİ EMLA KREM NASIL SÜRÜLÜR?

Kaş, bıyık yada yanak tüylerini alırken canınız çok yanıyorsa bu sorunu ortadan kaldırmak için az miktarda emla krem yüze sürüler ve ortalama 1 saat kadar beklenir. Kaş bölgesine sürerken dikkatli olmak gereklidir. Göz Çevresi hassas olduğundan dikkatli olmak gereklidir.

emla krem fiyatı

EMLA KREMİN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Emla krem yan etkisi genelde yoktur. Çok nadir olarak ciltte kızarıklık ve yanma görülür bu durumda genelde emla krem doz aşımından kaynaklanmaktadır. Asla ağız yolu ile tüketilmemelidir.

emla krem nasıl kullanılır

EMLA KREMİN FİYATI NEDİR?

Emla kremi satın almak isteyenler eczanelerden alabilir. Kesinlikle doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emla krem Eczane Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 131.60 TL'dir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar