Kadınlarda yumurtlama dönemi testi nasıl yapılır?

28 Şubat 2019, 10:11
Kadınlarda yumurtlama dönemi testi nasıl yapılır?

Yumurtlama dönemine isabet ettirilen günde hamile kalma ihtimaliniz daha yüksek olduğu için bu dönemi takip etmeniz oldukça önemlidir. İşte bebek yapmak için en doğru zamanı anlamanın yolu...

Hamile kalma şansını arttırmanın en ideal yolu, kadının eşiyle olan beraberliğini yumurtlama dönemine denk getirmesi ile oluşur. Regl süreci düzenli ilerleyen kadınlarda yumurtlama gününü hesaplamak kolay olduğu gibi çeşitli nedenlerden dolayı düzensiz bir regl süreci olan kadınlarda bunu tespit etmek biraz zor olabilir.

HAMİLE KALMAK İÇİN EN İDEAL YAŞ NEDİR? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Ancak, vücutta görülecek olan bazı belirtilerle yumurtlama zamanınızın geldiğinin sinyallerini almak mümkün. Bunlar özel bölgedeki akıntının değişip yapışkan, kaygan, renksiz ve sümüksü olması ya da kasıklarda ağrı ve vücut sıcaklığının artması gibi faktörlerdir.

YUMURTLAMA GÜNÜNÜZÜ HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN

YUMURTLAMA DÖNEMİ TESTİ NASIL YAPILIR?

Hesap işleriyle uğraşıp kafanızı karıştırmak istemiyorsanız, yumurtlama gününü bir başka yolla belirleyebilirsiniz. Her sabah termometreyi koltukaltınıza koyup çıkan sıcaklık değerini not alın.

Regl'ın orta zamanından sonra yaklaşık 1 derece daha yüksekte sonuç çıktığını göreceksiniz. Bu artışın görüldüğü gün yumurtlama gününüzün olduğunu belli eder. Düzenli bir şekilde bu artışı takip ederseniz ilerleyen zamanlardaki yumurtlama dönemini de birkaç gün öncesinden belirleyebilirsiniz.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar