Şarkıcı Fulden Uras sahtekarları böyle fark etti!

12 Ocak 2019, 11:15
Şarkıcı Fulden Uras sahtekarları böyle fark etti!

Geçtiğimiz yıl kanserle mücadele eden şarkıcı Fulden Uras, sosyal medyadan kendisine ulaşan Dünyayı İyilik Kurtaracak Derneği’nin yardım çağrısını kabul etti.

Şarkıcı Fulden Uras'a sosyal medya hesabından bir mesaj geldi. Mesajda, isminin gizli kalmasını talep eden ve kendisini mikrogenetik uzmanı olarak tanıtan bir kadın, Kelebek hastalığının tedavisini bulduğunu, bunun için de bağış topladığını belirtti ve hastalığın tedavisinin bulunduğuna dair haber linklerini Uras'la paylaştı. Fulden Uras, kadına yardım etmeyi kabul etti. Sonrasında  kadının kendisine bahsettiği derneğin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmadığını fark etti. Kimliği gizli kadının, 'Dünyayı İyilik Kurtaracak' isimli sahte dernek adına para ve değerli eşya topladığını tespit eden şarkıcı, savcılığa başvurdu.

fulden uras haberleri

Fulden Uras, şikayet dilekçesinde, kimliği belirsiz kadının Kelebek hastası olan kişiler ile yakınlarını hedef alarak yeni tedavi yöntemleri bulunduğundan bahsettiğini, izinsiz bağış toplayarak onları dolandırdığını söyledi. Ünlü şarkıcının ihbarı üzerine soruşturma başlatıldı.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar