Müslüman olan ABD'li Della Miles TL'ye sahip çıktı

16 Nisan 2019, 17:56
Müslüman olan ABD'li Della Miles TL'ye sahip çıktı

Geçtiğimiz aylarda Türkiye'ye geldiği bir etkinlik sonrasında Müslüman olan dünyaca ünlü şarkıcı Della Miles, Türk Lirasının dünyada hak ettiği değeri görmediğini belirterek sahne ücretlerini Türk Lirası olarak almaya karar verdi.

ABD'li sanatçı Della Miles, sanat dünyasına örnek olacak bir davranışa imza attı. Miles, Türk Lirasının dünyada hak ettiği değeri görmesi gerektiğini söyleyerek sahne ücretlerini TL'ye çevirdi.

SAHNE ÜCRETLERİ TL'YE ÇEVİRDİ

Türkiye ile ilgili davetkar açıklamalar yapan Miles, aldığı bu kararla "Kendi adına elini taşın altına sokmaya" karar verdiğini dile getirdi. Bir yandan Avrupa'nın en önemli konser salonlarında on binlerce kişiyi ağırlayan bir yandan da hayranı olduğu Türkiye adına gönüllü turizm elçiliği görevini üstlenen Miles, konser hak ediş ve ücretlerini Türk Lirası olarak alma kararının Türkiye'deki sanatçılar tarafından da kabul görmesi ve uygulanması gerektiğini savundu.

della miles

Miles şöyle açıklamasını şöyle yaptı:

"Hep birlikte zirveden birer kar top yuvarlayabilirsek bu bir süre sonra önüne geçilemez bir çığa dönüşebilir. Türkiye'nin en önemli değerlerinden birine, Türk Lirası'na hak ettiği değer ve saygınlığı kazandırmak adına bizler de kararlı bir duruş sergilemeliyiz."

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
78 Yorum Var
 • Deli Dumrul 7 ay önce Şikayet Et
  Kendini bitirdi.
  Cevapla
 • afafe 7 ay önce Şikayet Et
  Birde ordan yürü bakalım, belki tutar.
  Cevapla
 • Yunus 7 ay önce Şikayet Et
  Müslüman birlikteliği zoruna mı gitti?
 • Fatih 7 ay önce Şikayet Et
  Türk değil ama müslümanlık bunu gerektiriyor, bir binanın tuğlaları gibi, Türk ve müslüman görünümlü sanatçılarımıza duyurulur
  Cevapla
 • Hulusi 7 ay önce Şikayet Et
  Bizim sanatçılarımıza da örnek olsun.
  Cevapla
 • Mert 7 ay önce Şikayet Et
  Bizdeki sanatcilarin cogu musliman deil ki..islam dusmani ayrica..
  Cevapla
 • Balaban Hasan 7 ay önce Şikayet Et
  acaba tüm islam karşıtı eylemlerde bir arada olmalarından olabilir mi TOKSÖZ
 • Toksöz 7 ay önce Şikayet Et
  Turkiyeli sanatçıların çoğuna hangi delil ile dinsiz diyebiliyorsun? Günah islemek le dinden çıkılmaz yoksa dünyada müslüman kalmaz idi. Kimin imanlı olup olmadigina karar vermek sana mı kaldı.
Yorumların Tümünü Okuyun