Arda Turan'ın eşi Aslıhan Doğan'dan ceza sonrası tepki çeken paylaşım

12 Eylül 2019, 08:22
Arda Turan'ın eşi Aslıhan Doğan'dan ceza sonrası tepki çeken paylaşım

Ünlü şarkıcı Berkay Şahin ile Milli Futbolcu Arda Turan arasında görülen davanın 3. duruşması dün görüldü. Çağlayan Adliyesi'nde görülen davada, Arda Turan'a adam yaralama suçundan 2 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Turan'ın eşi Aslıhan Doğan'ın sosyal medyadan yaptığı paylaşım, tepki topladı.

Karıştıkları kavga sebebiyle davalık olan Futbolcu Arda Turan ile Şarkıcı Berkay Şahin’in davası, dün 3. kez görüldü. Saat 10'da başlayan dava, Çağlayan Adliyesi'nde görüldü. Futbolcu Arda Turan'a, 'korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etme, ruhsatsız silah bulundurması ve kasten yaralama suçları ve adam yaralama suçundan' 2 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Turan, 5 yıl içerisinde tekrar bir suç işlerse yeniden yargılanacak. Şahin tarafında ise, Arda Turan'ın cinsel taciz suçundan beraat etmesine itiraz edilecek.

Olayın ardından tepkisi merak edilen isimlerden biri olan Aslıhan Doğan Turan, Instagram hesabının hikayeler bölümünden gülümseyen yüz ifadesi paylaştı. Eşi Arda Turan'ın 3 ayrı suçtan hapis cezası alması üzerine böyle bir şey paylaşması, takipçilerinden tepki almasına sebep oldu.

İŞTE O PAYLAŞIM;

aslıhan doğan instagram

ARDA TURAN'DAN AÇIKLAMA METNİ

Arda Turan, konuyla ilgili ilk açıklamasını sosyal medyadan yaptı. Turan, Berkay Şahin haricindeki herkesten özür diledi.

İŞTE İLK AÇIKLAMA;

arda turan açıklama

arda turan instagram

Berkay Şahin, adliye önünde yaptığı açıklamada, 'Arda Turan'ın aldığı 3 yıllık ceza benim için yeterli değil. Türk kadınlarından ve benim karımdan özür dilensin.' ifadelerini kullandı.

Arda Turan ise, 'Çok mutluyum. Ben böyle bir şeyin içerisinde olmadım. Hapis cezası almak uğruna davamdan asla vazgeçmedim.' dedi. Öte yandan Arda Turan, Berkay Şahin'e dava açacağını belirtti.

ARDA TURAN'DAN AÇIKLAMALAR

Arda Turan, konuyla ilgili olarak, 'Mekan dardı sadece çarpıştık. Hastaneye giderken yanımda silah taşıma gereği duydum' dedi. Öte yandan Turan'ın üzerinde bulunan silahın ruhsatsız olduğu ortaya çıktı.

arda turan

'DAVAMIN ARKASINDAYIM'

Çağlayan Adliyesi'nde görülen dava için adliyeye gelen ilk isim Berkay Şahin oldu. Şahin, "Davada ne gerekiyorsa onu bekliyoruz. İlk günden beri özür bekliyoruz. Kendisinin katılıp katılmayacağını bilmiyorum. Ben her davamı takip edeceğim. Olması gereken de budur." açıklamasını yaptı. Şahin, davaya korumalarıyla geldi.

berkay şahin

HAPİS CEZASI İSTEMLERİ

Davanın iddianamesinde her 2 isim için ayrı ayrı suçlardan hapis cezası istemi bulunuyor. Buna göre Arda Turan hakkında; cinsel taciz, kasten yaralama ve korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme ile birlikte Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma suçlarından dolayı, 3 yıl 3 aydan 12 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edildi.

Şarkıcı Berkay Şahin hakkında ise, hakaret suçundan dolayı 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talebi bulunuyor.

NE OLMUŞTU?

Şarkıcı Berkay Şahin ile futbolcu Arda Turan, bulundukları bir mekanda birbirleriyle kavga etmiş, daha sonrasında Turan, Şahin'in bulunduğu hastaneye gelmiş ve tartışma burada da devam etmişti.

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN MAGAZİN HABERLERİ

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Real yorumcu 6 gün önce Şikayet Et
    Evet Arda bu halin; daima yanlış şeylerin arkasında ( şimdi davamda dediğin gibi) durduğundandır. Kendini sergenden sonraa harap edebilen 2. Örnek vakasın.
    Cevapla