Mahsun Kırmızıgül'e tepki çığ gibi büyüdü

09 Ocak 2017, 11:06
Mahsun Kırmızıgül'e tepki çığ gibi büyüdü

Önceki filmlerinde FETÖ propagandası yapan Mahsun Kırmızıgül, bu kez yeni filminde hedefe şalvarlı, cübbeli insanları koydu.

Şarkıcılıktan yönetmenliğe geçen Kırmızıgül, 'New York'ta Beş Minare' ve 'Mucize' gibi filmleriyle FETÖ terör örgütü elebaşı Gülen'in propagandasını yapmıştı. 

Mahsun Kırmızıgül, FETÖ'yle yakınlaşmasının ardından kariyerinin başında mesafeli yaklaştığı PKK'ya destek vermeye çalışan açıklamalar yapmıştı. Kırmızıgül, Hendek operasyonunda bölgedeki Kürtlerin hayatını felç eden terör örgütü PKK’yı değil devleti suçladı.

SIRADA İSLAMA HAKARET Mİ VAR?

Kırmızıgül’ün son filmi  ‘Vezir Parmağı’da farklı bir amaca hizmet ediyor. İslam’a hakaretlerle dolu olduğu iddia edilen filmin yayından kaldırılması için seyirciler sosyal medya üzerinden harekete geçti. Kampanyayı şu ana kadar 43 bin kişi imzaladı. 

Change.org sitesinde düzenlenen imza kampanyasında “İçeriğinde şalvarlı, cübbelileri, çarşaflı hanımları iğrenç gösteriyorlar. İnsanlara kötü tanıtıyorlar. Dine saldırıdır. Mahsun Kırmızıgül’ü kınıyorum. Vezir Parmağı isimli filmin kalkmasını istiyorum” ifadeleri yer alıyor. Kampanyanın muhatapları ise RTÜK ve BİMER olarak belirlendi. 

‘REZİL FİLMİ İSTEMİYORUZ’

Fragmanı yayınlanan filmde Osmanlı, Kur’an’ı Kerim’de tarif edilen helak edilmiş kavimlere benzer resmediliyor. Ayrıca filmde Osmanlı İmparatorluğu adına hamalların savaşması da tartışma konusu oldu. Gelen tepkiler arasında dönemin en büyük ordularından birine sahip olan Osmanlı’nın ‘hamallardan’ oluşan bir orduya ihtiyacının olamayacağı, bu detayın sadece Osmanlı ordusunu zayıf göstermek amaçlı bir mesaj olduğu vurgulandı.

Sosyal medyada film için “İslami kıyafetler içerisinde, şalvar, cübbe, çarsaf vs kıyafetlerle kura çekiliyor. Kim kime çıkarsa birbirleriyle bir geceliğine birlikte olunuyor.” Mesajlarıyla imza kampanyasına destek çağrısı yapıldı.

İŞTE O KADRO!

Kırmızıgül’ün hakaretlerle dolu filminin kadrosundaki isimler ise dikkat çekici. Oyuncu kadrosunun büyük çoğunluğu Gezi eylemlerinde ön saflarda bulunan isimlerden oluşuyor.

Vezir Parmağı filmininde başroldeki Mahsun Kırmızıgül’e Ali Sürmeli, Selim Bayraktar, Peker Açıkalın, Orçun Kaptan, Levent Sülün, Rana Cabbar, Metin Yıldız, Talât Bulut, Altan Erkekli, Cihat Tamer, Nuri Alço, Muhammed Cangören, Hayrettin Karaoğuz, Yasemin Yalçın, Gülben Ergen, Ece Uslu, Derya Şensoy, Meral Çetinkaya, Aydan Burhan, Güner Özkul Fatoş Seymen, Suna Selen ve Defne Yalnız eşlik ediyor.

KAYNAK : TÜRKİYE GAZETESİ

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
189 Yorum Var
 • ismet 11 saat önce Şikayet Et
  böyle insanların yaptığı filmleri protosto edelim arkadaşlar
  Cevapla
 • Çankırılı dursun 1 gün önce Şikayet Et
  Bu film ve bunun gibi filmlerin gösterimi yasaklansın çünkü gençliğimize atalarını kötü anlatıp geleceklerini başka milletleri örnek almasını gayesiz amaçsız bir toplum oluşmasını istiyorlar onların at sırtında mücadele edip bize bir vatan bıraktıklarını niye hiç işlemiyorlar bu adamlar.
  Cevapla
 • demirci 2 gün önce Şikayet Et
  Bu adamın filmleri zerre kadar umurumda değil.Bedava yapsa hergün kapımda yalvarsa,özel araba ve şoförünüde gönderse asla izlemem.Müslümanlar arif olup izlemezse bu çirkef, bu pis filmleri çekemez.Bu kadar basit.
  Cevapla
 • Sesssiz 4 gün önce Şikayet Et
  İğrenç filmmmmmm
  Cevapla
 • Ersoy21 1 hafta önce Şikayet Et
  Suç filmde değil filmin yayınlanmasına izin verenlerde.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun