Geçmişten günümüze devam eden elbise, t-shirt ve pantolon modelleri!

06 Mayıs 2019, 13:44
Geçmişten günümüze devam eden elbise, t-shirt ve pantolon modelleri!

Türk sinemasının önde gelen kadın oyuncuları filmlerinde kullandıkları kıyafetleriyle de her zaman ilgi odağı olmayı başarmışlardı. Giyindikleri kıyafetler, taktıkları aksesuarlar dönemin modasını yansıtıyordu. Günümüze baktığımızda popüler olan birçok parça, o dönemin modasından gelme. Sizler için geçmişten günümüze taşınmış, etkisini halen devam ettiren elbise, t-shirt, pantolon ve aksesuar modellerini derledik.

Moda hiçbir zaman çağını kaybetmeyen bir kavram. 10 yıl önce çıkmış olan bir model şu an bile zevkle giyilebiliyor. Ama biz sizleri 10 yıl öncesine değil 49 yıl öncesine kadar götürüyoruz. 1970'li yılların popüler olan ve bugün halen daha devam etmekte olan giyim ve aksesuar modalarını sizlerle buluşturuyoruz.

Leopar desen 

Perihan Savaş

Modası hiç geçmeyen desenlerden olan leopar desenli gömlekler, 1970'li yılların ortalarından itibaren sıkça görmeye başladığımız bir modeldi.

Kot gömlek

Oya Aydoğan

Çoğunlukla kot pantolon üzerinde gördüğümüz kot gömlek modelleri, 70'li yılların sonlarından itibaren görmeye başladığımız parçalardandı. Nitekim kot kumaş olmasa da kot kumaş renginde gömlekler de popülerdi.

Düz renk boğazlı kazak, eyeliner 

Selma Güneri

Düz, boğazlı kazak modelleri yıllardır süre gelen ve modasını hiçbir zaman kaybetmeyen parçalardan. Hele ki kırmızı renk, her zaman ideal ve güzeldir. Çekik yapıdaki gözleri eyeliner ile daha da belirginleştirme modası da halen devam ediyor.

Düz renk - yuvarlak yaka t-shirt, saat ve ince kolye aksesuar

Filiz Akın

Tıpkı kazaklarda olduğu gibi t-shirtlerde de düz renk ve aksesuar olarak bir saatle tamamlama modası hakimiyetini sürdürüyor. Boyundaki ince kolyeye de dikkat edelim.

Fötr şapka, belirgin kirpik

Necla Nazır

Şapka modasında fötr şapkanın her zaman ayrı bir yeri olmuştur. Nitekim 1970'li yılların başından bu yana da en çok tercih edilen modellerden. Göz makyajı için de, kirpikleri belirginleştirme modası halen devam ediyor.

Çiçek desenli uzun elbise, deri ceket ve uzun çizme kombini

Gülşen Bubikoğlu ve Fatma Girik

Gülşen Bubikoğlu'nun üzerinde gördüğümüz bu kombin, halen sonbahar mevsimi kombini olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Çizmedeki topuklara da dikkat edelim.

Oval güneş gözlüğü

Hülya Koçyiğit

2019 ilkbahar yaz gözlük modasının başrol parçalarından biri olan oval, yuvarlak güneş gözlükleri, görüldüğü üzere 1970'li yıllarda da oldukça modaymış. Saçlar geriye yaslanmış ve klipsli bir tokayla toplanmış bir şekilde kullanılmakta.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Esma 2 ay önce Şikayet Et
    Çok güzel olmuş bu içerik. Ve evet hepsi de halen devam eden akımlar.
    Cevapla