Doğru çanta seçimi nasıl olmalı? Tarzınıza uygun çanta seçimi

03 Kasım 2019, 15:42
Doğru çanta seçimi nasıl olmalı? Tarzınıza uygun çanta seçimi

Çanta, içerisinde birbirinden farklı model kalıplarını bulunduran bir modaya sahiptir. Ancak bir çanta satın alırken; önemli olan çanta modellerini bilmeniz değil, kendinize uygun olan kalıp ve özellikleri bilmenizdir. Doğru çanta seçimi nasıl olmalı? Hangi tarz çanta vücut tipinize uygun olur? Bu tarz birçok soru, bir çanta satın alırken yanıtını bilmeniz gereken en önemli soru başlıklarıdır. İçeriğimiz içerisinde doğru çanta seçimi konusunda bilinmesi gereken tüm bilgilere yer verdik.

Bir kombin oluştururken öncelikle; kıyafetinizi, ayakkabınızı ve takacağınız aksesuarları belirlersiniz. Çanta seçimi ise her zaman en sona bırakılır. Çanta seçimi her ne kadar kombine göre belirlense de, doğru olan vücut tipine uygun bir seçim yapılmasıdır. Bu içeriğimiz içerisinde, doğru çanta seçimi yapmanızı sağlayacak önerilere yer verdik. Çünkü; bir kombini tamamlayan ve doğru kılan şey şüphesiz çantadır. Önemli olan, kendi vücut tipinize uygun çantayı seçip, görünümünüze negatif değil pozitif bir etki kazandırmanızdır. Peki doğru çanta seçimi nasıl olur? Bu konuyla alakalı bilmeniz gerekenler nelerdir? Yakından bakalım:

kıyafete göre çanta seçimi

DOĞRU ÇANTA SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Çanta kullanımı bir yerde kişinin karakteristik özelliklerine de bağlıdır. Biz kadınlar her zaman için tedbirli olmayı ve işi riske atmamayı severiz. Bu durum aynı zamanda organizasyona olan yetimizi de ortaya koyar. Bu sebepledir ki hep geniş ve büyük çantalar tercih ediyor olabiliriz. Ancak önemli olan çantanın iş gücü değil, bizim vücut tipimize yakışıp yakışmadığı gerçeğidir.  

elbiseye uygun çanta

Omuz çantaları pratik gibi dursa da, sağlık açısından her zaman tavsiye edilebilecek bir model değildir. Taşıdığı yükler sebebiyle bir zaman sonra omzumuza ağrı yapabilir. El çantası modellerindeyse; tıpkı bir üst paragrafta belirttiğimiz gibi vücut tipini ciddiye almanız gerekir.

kıyafet ayakkabı ve çanta uyumu

Kısa boylu ve minyon tipli biriyseniz, el çantaları sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Ancak tam aksi bir vücut tipine sahipseniz de, el çantaları sizi olduğunuzdan daha iri gösterecektir.

hangi çanta nerede kullanılır

Yine dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise çantanın vücut üzerindeki bitim noktasıdır. Çanta bittiği noktaya dikkat toplatacağı için çanta boyunuzu buna göre hazırlamanız gerekecektir. Örneğin; karın bölgenizin çok geniş olduğunu düşünüyorsanız, çanta boyunuzun burada bitmesine müsaade etmeyin. 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar