Sezonun dikkat çeken desenli elbise modelleri

23 Mayıs 2019, 08:14
Sezonun dikkat çeken desenli elbise modelleri

İlkbahar ve yaz sezonunda desenli elbise modelleri sıkça karşımıza çıkıyor. Zara, H&M, Bershka ve Stradivarius gibi dünyaca ünlü markaların kataloglarında boy göstermeye başlayan desenli elbise modelleri, farklı tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Sizler için hem bu modelleri hem de doğru kombinleme şekillerini derledik. Sezonun dikkat çeken desenli elbise modelleri, tüm detaylarıyla birlikte haberimiz içerisinde.

Bu sezon her yer çiçekli ve desenli... Çünkü elbise modasında başrol, desenli modellerin olacak. Gardropların öne çıkan parçalarından biri olan elbise modelleri, her renk ve tasarımla, dünyaca ünlü markaların kataloglarında çoktan yerini aldı bile. Ayakkabı ve çanta aksesuarlarıyla birlikte bir bütün oluşturan desenli elbiseler için en önemli nokta ise doğru kombini oluşturmaktır. Peki ama bu modeller için nasıl bir kombin uygulamak gerekir? İçeriğimiz içerisinde hem bu soruya yanıt aradık hem de sezonun en trend desenli elbise modellerini fiyat aralıklarıyla beraber derledik. 

Desenli elbiseler nasıl kombinlenir?

DESENLİ ELBİSELER NASIL KOMBİNLENİR?

Baharı cıvıl cıvıl yansıtan desenli elbiseler, doğru bir kombin stiliyle taşındığında üzerindeki hareketliliği daha da ön plana çıkartır. Bunun için öncelikle kumaşınızı iyi tanımanız gerekir. Nitekim yaz mevsiminde de karşımıza en çok çıkan uçuş uçuş kumaşlar olur. Bu kumaşlarla hem klasik yapıda hem de spor stilde bir elbisenin karşımıza çıkması mümkün. Ancak her ne olursa olsun uygulayacağınız kombin, tüm modellere uygun olacaktır.

Örneğin ayakkabı kombini için yüksek tabanlı ve topuklu modeller kullanın. Bu sayede elbiseniz yükselmiş ve ön plana çıkmış olur. Çanta konusundaysa tıpkı geçtiğimiz gün yayınladığımız çanta içeriğinde de belirttiğimiz gibi vücut formunuza uygun bir model seçin. İlkbahar ve yaz sezonunda el çantaları trend modeller arasında yer alıyor. Bu sebeple önerimiz de bu tarz bir model çanta seçmeniz olacaktır. 

Renk konusundaysa elbisenizin rengini baz alın. Elbisenizin rengi eğer açık ise bir kontras oluşturmak için ayakkabı, çanta ve aksesuar kombininde zıt renkler kullanın. Eğer tam tersi olarak koyu renklere hakim bir elbise ise çanta, ayakkabı ve aksesuar kombininde açık renkler kullanın. Ancak elbisenin deseninde renkler ağır ise, aksesuar vb. kombinlerde baskın renkleri tercih etmemeniz gerekir. 

Son olarak, doğru kombini oluşturmak için baz alacağınız etmen vücut tipiniz olmalıdır. Eğer çok zayıf biriyseniz tek tip renkleri kullanmayın. Bu durum sizi olduğunuzdan daha da zayıf gösterir. Aksi bir vücut tipine sahipseniz de açık renklerden ve desenli kıyafetlerden uzak durmalısınız. Yoksa olduğunuzdan daha kilolu görünürsünüz.

Elbise modelleri

Haydi gelin şimdi Zara, H&M, Bershka ve Stradivarius gibi dünyaca ünlü markaların kataloglarında yer alan desenli elbise modellerine bakalım:

DESENLİ ELBİSE MODELLERİ VE FİYATLARI

H&M elbise modelleri

H&M / DESENLİ ELBİSE: 169 TL

H&M / DESENLİ ELBİSE: 229 TL

H&M / DESENLİ ELBİSE: 229 TL

Desenli elbise modelleri

H&M / DESENLİ ELBİSE: 349 TL

H&M / DESENLİ ELBİSE: 399 TL

STRADİVARİUS / DESENLİ ELBİSE: 159.95 TL

Stradivarius elbise modelleri

STRADİVARİUS / DESENLİ ELBİSE: 149.95 TL

STRADİVARİUS / DESENLİ ELBİSE: 159.95 TL

STRADİVARİUS / DESENLİ ELBİSE: 119.95 TL

Bershka elbise modelleri

BERSHKA / DESENLİ ELBİSE: 159.95 TL

ZARA / DESENLİ ELBİSE: 239.95 TL

ZARA / DESENLİ ELBİSE: 239.95 TL

Zara elbise modelleri

ZARA / DESENLİ ELBİSE: 269.95 TL

ZARA / DESENLİ ELBİSE: 269.95 TL

ZARA / DESENLİ ELBİSE: 339.95 TL

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar