Yeni başlayanlar için topuklu ayakkabı modelleri

03 Haziran 2019, 08:29
Yeni başlayanlar için topuklu ayakkabı modelleri

Topuklu ayakkabı her zaman için giyilmesi de taşıması da zor olan bir modeldir. Hem günlük hem de gece hayatında kullanımı oldukça sık olan topuklu ayakkabıları, doğru şekilde seçmek ve kullanmak oldukça yetenek işidir. Oysa topuklu ayakkabı modası için çeşitli kurallar mevcuttur. Yeni başlayanlar için bu modaya yakından baktık ve hem doğru giyinme kurallarını hem de yeni başlayanlar için uygun modelleri derledik.

Topuklu giymek bir sanattır sözü, bilinen ancak tam olarak etkisi gösterilememiş bir sözdür. Her kadının giyinme konusunda zorluk yaşadığı, giyinme kuralları konusunda hep bir çıkmaz yaşadığı topuklu ayakkabılar için çeşitli giyinme kuralları mevcuttur. Ancak özellikle topuklu ayakkabı giymeye yeni başlayanlar için bu durum epey zorlayıcıdır. Biz de bu sebeple konuyu gündemimize aldık ve içeriğimiz içerisinde; hem doğru topuklu ayakkabı giyinme tüyolarına hem de sezonun trend topuklu ayakkabı modellerine ve fiyat aralıklarına yer verdik. Öncelikle topuklu ayakkabıyı doğru giyme şekillerine bakalım:

Yeni başlayanlar için topuklu ayakkabı

TOPUKLU AYAKKABIYI DOĞRU GİYİNME REHBERİ

Topuklu ayakkabıyı kullanmaya başlanılan ilk dönem, bisiklete başlanılan ilk dönemle eş değer tutulur. Başta düşe kalka, bileği bükerek geçirilen süreç sonrasında yerini ustalığa bırakır. Bu benzetmeye eş değer olarak denilebilir ki; bu ustalığa ulaşmak da öyle kolay ve bir anda elde edilebilen bir şey olmayacaktır.

Ancak bu süreci acı konusunda daha minimalize etmek mümkün. Bunun için seçeceğiniz modelin taban ve bilek kısımlarına önem verin. İlk etapta alışmanızı kolaylaştırmak için; bileğinizi kesmeyen, tabanı yumuşak modelleri tercih edin. Dolgu topuk ve mantar topuk, uzunluk açısından idealdir. 

Bu tarz modellerle alışma ve deneyimleme sürecini atlatmış olursunuz. Artık zorlanmıyorum dediğiniz dönemde ise orta kalınlıktaki topuklulara geçmiş olabilirsiniz. Sivri burunlu topuklu ayakkabılar, ayakta ağrı hissini daha çok arttırdığı için bu modellere ancak topuklu ayakkabıyı giymek sizin için spor ayakkabı giymekle eş değer duruma düştüğü zaman tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

SEZONUN TREND TOPUKLU AYAKKABI MODELLERİ VE FİYATLARI

Deichmann topuklu ayakkabı modelleri

DEİCHMANN / TOPUKLU AYAKKABI: 70 TL

DEİCHMANN / TOPUKLU AYAKKABI: 110 TL

DEİCHMANN / TOPUKLU AYAKKABI: 130 TL

Topuklu ayakkabı modelleri

DEİCHMANN / TOPUKLU AYAKKABI: 70 TL

DEİCHMANN / TOPUKLU AYAKKABI: 120 TL

DEİCHMANN / TOPUKLU AYAKKABI: 130 TL

Elle topuklu ayakkabı modelleri

ELLE / TOPUKLU AYAKKABI: 275.19 TL

ELLE / TOPUKLU AYAKKABI: 251.93 TL

ELLE / TOPUKLU AYAKKABI: 279.93 TL

Topuklu ayakkabı stilleri

ELLE / TOPUKLU AYAKKABI: 275.19 TL

ELLE / TOPUKLU AYAKKABI: 251.93 TL

ELLE / TOPUKLU AYAKKABI: 251.93 TL

Trendyol topuklu ayakkabı modelleri

TRENDYOL / TOPUKLU AYAKKABI: 75 TL

TRENDYOL / TOPUKLU AYAKKABI: 100 TL

TRENDYOL / TOPUKLU AYAKKABI: 60 TL

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar