Lekeli bardağı diş macunu ile ovarsanız...

02 Ocak 2017, 13:03
Lekeli bardağı diş macunu ile ovarsanız...

Bulaşık makineleri birçok mutfak gereçlerini temizlerken bardaklarda leke bırakabiliyor.

Lekeli bardakları kimse kullanmak istemez. Bazıları ya çöpe atar ya da yenisini alır. Bulaşık makinelerinin bardakta bıraktığı lekeleri çıkarmak artık çok kolay.

Uygulamanız gereken yöntemler şu şekilde:

Öncelikle bardak satın alırken dar ve uzun olmayan bardak almaya dikkat edin. Dar ve uzun bardaklar suyun girmesini engelleyebilir. Su girmeyen yerlerde deterjan kalabilir ve leke bırakabilir. Bu yüzden kısa ve ağzı geniş bardak almalısınız.

Makinede tuz ve parlatıcı kullanın. Sularınız kireçli ise bardaklarınızdaki lekeler bu yüzden oluşabilir. Tuz ve parlatıcı kireci önlemeye yardımcı olur. 

Parlatıcı kullanmak istemeyenler sirke de kullanabilir. Eğer sularınızdaki kireç çok fazla ise makinenize bir miktar sirke de koyabilirsiniz. 

Makinenizde yıkama işlemi bittiğinde kapağını yarım saat sonra açın. Yıkama işlemi biter bitmez açarsanız su damlaları bardakların üzerine gelerek leke yapabilir. 

Eğer bardaklarınız yıkandığı halde lekeli kalıyorsa, bardakların içerisine bir miktar sirke koyun ve sıcak suda elinizde yıkayın. 

Bunun haricinde bardaklarda çıkmayan lekeler için, bardağın içerisine diş macunu sürerek ovalayın. İşte bu kadar basit...

KAYNAK : EVHAYAT

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar