Torbalı elektirik süpürgesi mi yoksa torbasız mı

16 Mayıs 2018, 07:52
Torbalı elektirik süpürgesi mi yoksa torbasız mı

Son zamanlarda elektrikli süpürge alırken en çok dikkat edilen konulardan biri süpürgenin torbalı mı yoksa torbasız mı alınması gerektiğidir.Peki, en kaliteli ve en iyi elektrik süpürgesi nasıl seçilir? Hangi elektrik süpürgesi daha kullanışlıdır? İşte bu soruların cevabı...

Çeyiz alışverişi yapacaklar ya da elektrik süpürgesini yenilemek isteyenlerin en büyük sorunu hangi model elektrik süpürgesi alınacağıdır. Piyasada bulunan modellerin içinde ise torbalı mı yoksa torbasız olanı mı seçilmelidir? 

TORBASIZ SÜPÜRGENİN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI 

Torbasız süpürgelerin en büyük avantajlarından biri, torbaya para vermeyecek olmanızdır. Bununla beraber evinizin ne kadar toz topladığını da görme şansınız var. Ancak torbasız süpürgelerin filtreleri kolay kolay bulunmuyor ve pahalı. Bir şekilde elektrik süpürgenizin filtresi bozulursa yenilemek için uğraşmanız gerekecek. Torbasız süpürgelerde filtre sık sık temizlemelidir, aksi takdir de tıkanarak emiş gücünü azaltır. 

TORBALI SÜPÜRGENİN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI 

Torbalı süpürgeler torbasızlara göre daha iyi çekmektedir. Aynı zamanda torbalı süpürgeler de torbasızlar gibi temizleme zahmetine girmenize gerek kalmaz. Tek yapmanız gereken eski torbayı çıkarıp yenisini takmak. Torbalı süpürgelerin dezavantajı ise sürekli olarak torba satın almak zorunda kalmanızdır. 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Ş.Turp 8 ay önce Şikayet Et
    Ben elektrolüksün en hesaplı hepa filtreli ve gold masterin AAA'Iı filtreli süpürgesini kullanıyorum.Memnunum.Sık sık temizle ,süngerini ara sıra yıka ,kurut.Yıllarca kullan.
    Cevapla