Çalışan kadınlara özel pratik temizlik yöntemleri

13 Eylül 2019, 08:00
Çalışan kadınlara özel pratik temizlik yöntemleri

Çalışan kadınların eve geldiklerinde uğraşmak istemedikleri zorlu görev ev temizliğidir şüphesiz. "Yasemin.com" olarak çalışan kadınlara özel pratik ev temizliği yöntemlerini sizler için derledik.

Çalışan bayanların hafta sonuna ayırdıkları temizlik görevi zamanını sevdikleriyle geçirmesi için bir engel olabiliyor. Çalıştığınız dönemlerde evlerde temizlik konusunda zorlanabilirsiniz. Temizliği kısa sürede bitirmek için temizliğin kurallarını bilmeniz gerekmektedir. Pratik temizlik yöntemlerini sunduğumuz sayfamızda yeterli bilgilere ulaşabilirsiniz. Peki, pratik temizlik nasıl yapılır? Temizlik tüyoları hakkında bilgi almak için içeriğe göz atınız...

ÇALIŞAN KADINLARA ÖZEL TEMİZLİK TÜYOLARI

- Her yemekten sonra bulaşıkları yıkayınız. Tezgahta kalan kırıntıları ve lekeleri yıkanmış temiz beziniz ile siliniz.

- Yerelere düşen kırıtınları uzun sopalı yer fırçası ile temizleyiniz. Yere damlayan salça veya yağ gibi artıklar var ise onları vileda ile siliniz.

- Dolap kapaklarını, sehpaları , mobilyaları ve çerçeve gibi eşyaların tozlarını akıllı bez kullanarak tozunu alabilirsiniz.

- Pamuksuz nemli bir bez ile buzdolabınızın içini temizleyiniz. Beyaz sirke ile raflarını silebilirsiniz.

Uyarı: Bunları yaparken kendinize zaman tutunuz. Her bir işlem için 5 dakika ayırınız. Böylelikle günün yarısından fazlası size ve sevdiklerinize kalacaktır.

- Banyo temizliğinde nemli akıllı bir bezle aynayı siliniz. Daha sonra çamaşır suyunu duşa kabinin ve tuvaletin içerisine bir miktar dökünüz. 2 dakika bekletiniz ve su dökerek durulayınız. Tuvaletin sifonunu çekmeniz yeterli olcaktır.

- En son tüm zemini viledalayarak temizliği bitiriniz. Zemin hafif ıslakken üzerine parfüm sıkarsanız eviniz oldukça hijyenik kokacaktır.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar