Düğümlenmiş kolye nasıl çözülür?

19 Aralık 2018, 08:28
Düğümlenmiş kolye nasıl çözülür?

Bayanların en sık karşılaştıkları problem arasında düğümlenmiş kolyeler vardır. Kolye, zincir çeşitleri ister altın ister gümüş olsun dolanmaya oldukça müsaittir. Bu problemi çözmek için temel tüyoları sizlerle paylaşıyoruz.

Altın, gümüş ve imitasyon olmak üzere bunlara yakın kolye,zincir çeşitleri bulunmaktadır. Özellikle son zamanlarda trend olan çok sıralı kolyeler birbirine dolaşmakta daha hızlı sonuç veren cinslerden olmuştur. Birden fazla olması daha çabuk düğümlenmesine neden olduğu gibi zamanımızın çoğunu düğümlenmiş bu kolyeleri açmak için harcarız. Biraz kaç pratik yöntemi uygulayarak bu zahmetten kurtulmanız mümkün. Çözüm masası uzmanlarımız tarafından sizler için hazırladığımız bu bilgileri sayfamızın takibinde bulabilirsiniz.

Düğümlenmiş kolye nasıl çözülür?

- Düğümlenmiş kolyelere yoğun kıvamda bebek pudrası dökerek biraz bekletiniz. Bebek pudrası sayesinde düğümün çözüldüğünü göreceksiniz.

- Kolye düğümünün olduğu yere direkt zeytinyağı dökünüz. Biraz bekletiniz düğümün aralıklarına tığ gibi sivri bir cisim geçirerek düğümü açınız.

- Geniş bir kabın içerisine ılık su koyunuz bebek yağı damlatınız. Düğümlenmiş kolyeyi kabın içine bırakınız. 7-8 dakika kadar bekleyip çıkartınız. Böylelikle kayganlaşan kolyeyi düğümden kolayca kurtarabilirsiniz

Geniş bir kabın içerisine ılık su koyunuz. Bulaşık deterjanını da içine sıkıp suyu köpürtünüz ve kolyeyi suyun içine bırakıp 7- 8 kadar bekletiniz. Kolyeyi sudan çıkartınız da düğümün üzerine köpük uygulayarak düğümün açılmasını kolaylaştırınız.

- Düğümlenmiş kolyenin üzerine direkt olarak tıraş köpüğü sıkınız ve bekletiniz. Daha sonra düğüm kısmından boşluk bırakıp ilerleyerek düğüm açma işlemini gerçekleştiriniz.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar