Yemek takımlarınızı yıpratan yanlış alışkanlıklar

23 Ağustos 2019, 08:21
Yemek takımlarınızı yıpratan yanlış alışkanlıklar

Yemek takımları ilk alındığı gibi olmayabilir zamanla aşınan veya kenarında kırıklar, çatlaklar oluşan bu eşyaları sağlam ve uzun ömürlü kullanmak için bazı yanlışları yapmaktan uzak durmanız gerekebilir.

Yemek takımları malzemesi ne olursa olsun aynı görevi üstlenir ve kimi zaman düşünmeden kullanımı gerçekleşmesi nedeniyle zarar görebilir. Her eşyanın olduğu gibi yemek takımlarının da kullanım koşulları vardır. Kullanım koşullarını uyulduğu taktirde doğru bir kullanım ile yemek takımlarınızı uzun süreye yayarak kullanabilirsiniz. Yeni alınmış gibi gözükmesini sağlamak için sizlere bazı çözüm yöntemlerini sunuyoruz.

yemek takımları

YEMEK TAKIMLARINI DOĞRU KULLANIM ŞARTLARI:

Çatalların ve bıçakların üzerine bardakları veya hassas bazı tabakları yerleştirirseniz çatlamasına ve hasar almasına neden olabilirsiniz. Birbirlerine değmeyecek şekilde dizmeye özen gösteriniz. 

- Vitrin veya dolap gibi yerlere yemek tabaklarını yerleştirirken birbirlerinin üzerine sıkışık şekilde koymak kırılmalarına neden olabilir. Aralarına karton gibi bir şey koyarsanız koruma altına almış olabilirsiniz.

- Bulaşıkları yıkamadan önce yemek atıklarını durulamayınız. Deterjanın pisliği çıkarmak için iki katı tabağa güç uygulayacağından eşyanın yıpranmasına neden olacaktır.

- Ayaklı olan bardak, kupa veya fincanları dizerken ayağı üste gelecek şekilde diziniz. Bu sayede onları yerinden alırken ayaklarından rahatlıkla tutabilir ve kırılmalarını engel olabilirsiniz.

- Tabakta kalan artıkları çatal veya bıçak ile sıyırarak çöpe atmayınız. Bıçak, çatal veya ucu sert olan fırçalar tabakların çizilmesine neden olabilir. Onların yerine sünger kullanarak artıkları rahatça sıyırmanız daha doğru bir tercih olacaktır.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar