Kışa dayanaklı çiçekler hangileridir?

13 Ocak 2019, 08:20
Kışa dayanaklı çiçekler hangileridir?

Kış mevsiminde soğuğa karşı dayanıklı olan çiçekleri yetiştirmeniz için hangi türde çiçekler almanız gerektiğiyle alakalı bilgi edinmeniz gerekebilir. Rengarenk ve oldukça havalı duran çiçeklere kış aylarında da rahatlıkla evinizde bakmanız için pratik önerileri sizler için sunuyoruz.

Bazı çiçekler soğuğu sever ve yapısı gereği dayanıklılığını korumaya devam eder. Güneş ışınlarından çok hoşlanmayan ve genellikle kapalı havaları seven çiçeklerin özelliklerinde suya çok ihtiyaç duymayan bir yapılar gözlenir. Kış aylarında hangi çiçekler rahatlıkla beslenir? Kış aylarına dayanaklı çiçekler hangileridir?

kış bitkileri

KIŞA DAYANIKLI ÇİÇEKLER

Çuha çiçeği

Çuha, soğuk havayı seven kış ayına özel evde beslenen nadide çiçeklerden biridir. Çiçeklenme özelliğini soğuk havalarda gerçekleştirir. Yoğun olmayan güneş ışınlarını sever. Çuha çiçeği beslemek isterseniz geniş saksılarda yetiştiriniz. Renk seçeneği fazla olan bu çiçekler nemli toprağı sevmesi nedeniyle çok su vermeyiniz.

Atatürk çiçeği

Latin kökenli Atatürk çiçeği, kış aylarında bakımı çok rahat bir bitkidir. En belirgin özelliği, yapraklarına karartma işlemi yapıldığında kızı hale dönüşmesidir. Küçük sarı renkte olan çiçekleri yaprakların arasında gizlendiğinden yaprakları çiçek olarak karıştırılmamalıdır. Atatürk çiçeğini beslemek isterseniz nemli ortamlarda bulundurunuz. Çiçek açtığında çok fazla su vermeyiniz. Direkt olarak güneş ışığına maruz bırakmayınız.

siklamen çiçeği

Kış aylarında bakımı zor olmayan ve sizi yormayan bir diğer çiçek Siklamen’dir. Uzun ömürlü olarak bilinir ve soğanlı bir bitki yapısına sahiptir. Yaprakları kalp şeklini almıştır. Siklamen çiçeğini beslemek için çiçeği serin ortama koymanız gerekmektedir. Yapraklarına su değdirmemeye dikkat ediniz. Rengarenk bir çiçek olduğundan evinizde oldukça estetik duruş sağlayacaktır.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar