Kombi bakımı nasıl yapılır? Kombi bakımı kaç yılda bir yapılmalı?

12 Şubat 2019, 07:24
Kombi bakımı nasıl yapılır? Kombi bakımı kaç yılda bir yapılmalı?

Her yıl kış mevsimi gelmeden önce kombilerin temizlik ve düzenli bakımının yaptırılması gerektiğini bilinmektedir. Peki, soğuk havalarda kombi bakımı nasıl yapılır ve kombi bakımı kaç yılda bir olmalıdır? Cevabı merak edenler yazımızın detaylarına bakabilirsiniz...

Kombi bakımlarını kış ayına girmeden düzenli olarak doğalgaz ve kombi çevresince yaptırmanız gerekmektedir. Kombilerin sorunsuz ve uzun ömürlü çalışacak kalitede olmasını istiyorsanız bu bakımların neler olduğunu bilmenizde fayda var. Kışın kombi bakımı sağlamanın yolları nelerdir? Haberimizin detayları için içeriğe göz atınız.

KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR?

- Düzenli aralıklarla kombinizi dörde dörtlük bir bakımdan geçirmelisiniz. Özellikle kış mevsiminde bakım daha da mühim olmasından dolayı daha yoğun bir bakıma girişilmelidir.

- Kombilerin ve peteklerin bakımlarının yapılması beklenilen kalitede eşyanın uzun ömürlü sağlamaya neden olmaktadır. Yüze 30 gibi bir tasarrufu size garanti vermektedir.

- Kombi aldığınız zaman yüksek verim sağlayıp sağlamadığına dikkat ediniz. Tasarruf ve deneyimi bir arada tutan yoğuşmalı kombiler, hem çevrenizin hem de bütçenizin dostu olacaktır.

- Kombilerinin yazın filtresini sık sık yaptırmanız gerekmektedir. Soğuk olduğunda ise daha fazla filtre kontrolü yapılmalıdır. Filtre temizliğinin yapılmaması sağlık açısından kötü sonuçlara sebebiyet verecektir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Mustafa 6 ay önce Şikayet Et
    Boğuşmalı kombi nedir. Yoğuşmalımı demek istendi.
    Cevapla