Elbise dolabı kokusu nasıl giderilir?

15 Mart 2019, 08:26
Elbise dolabı kokusu nasıl giderilir?

Baharın yaklaşmasıyla birlikte elbise dolaplarındaki hijyene ve kokuya önem verilmesi gerekmelidir. Ter kokusunun ve dışarıdan sinen toz duman kokusunun giderilmesi için bazı çözüm önerilerini sizler için derliyoruz.

Elbise dolabı kokusu oldukça yoğun bir koku olabilir ve zamanla kalıcı bir kokuya bile dönüşebilir. Bu durumda kış ayına nazaran daha yoğun bir temizlik yapmanız gerekebilir. Kıyafetlerinizi, dolabınızı uzun süre kullanmanız için düzenli bakım uygulama koşulu göz önüne alınmalıdır. Elbise dolaplarının kokularının giderilmesi için ne yapılmalıdır? Yanıtı haberimizin içeriğinde...

Elbise dolabından kötü kokular nasıl giderilir?

ELBİSE DOLABINDAN KÖTÜ KOKUNUN GİDERİLMESİ İÇİN;

- Sabah akşam olmak üzere günde iki kez dolabın olduğu odayı havalandırınız. Böylelikle kötü kokuların oda ve dolap içerisinde kalmasını engellemiş olabilirsiniz.

- Dolabın içerisinde bakteri, güve gibi sorunlara karşı hijyenik kokular kullanabilirsiniz. Kokuları son kullanma tarihlerine kadar kullanmaya dikkat ediniz süresi geçen kokuları düzenli olarak değiştirmeye özen gösteriniz.Kokulu kıyafetler genelde en çok giydiğiniz gündelik eşyalarınız olabilir. Kıyafetleri kafanızda sabitledikten sonra kıyafetlerin üzerine kokulu giysi spreyi sıkabilirsiniz.(Koku giderici özelliği olan)

Elbise spreyi

- Serbest olduğunuz bir gün aralığında dolabın içerisindeki tüm kıyafetleri temiz bir örtünün üzerine seriniz.

- Dolabın içerisinde bakteri, güve gibi sorunlara karşı hijyenik kokular kullanabilirsiniz. Kokuları son kullanma tarihlerine kadar kullanmaya dikkat ediniz süresi geçen kokuları düzenli olarak değiştirmeye özen gösteriniz.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar