Penye ipten paspas yapımı

14 Nisan 2019, 08:55
Penye ipten paspas yapımı

Kullanılmayan kumaş kenarlarının ipliğe dönüştürülmesi penye iplikleri meydana getirmiştir. Penye iplikler bir çok ev eşyalarını örmede, el işlerinde kullanılır. Penye ipten paspas yapımı nasıldır? Haberin içeriği için sayfamızı takip ediniz...

Yumakları ve metraj farklı olan penye ipleri, sanılanın aksine penye ipler sadece tişört, şort gibi yazlık giysilerin örülmesi için kullanılmamaktadır. Penye ipler, kalın yapısı gereği banyo paspasları, kilim, çanta, sepet veya puf gibi eşyalar için kullanılmaktadır. Penye paspası yapımı nasıl yapılır? Penye paspası yapımında izlenen pratik ve kolay yöntemler nelerdir? İşte, haberimizin detayları...

PENYE İPTEN PASPAS YAPIMI

- Penye ipten paspas yapımında 12 adet 2'li trabzan yapmanız gerekmektedir. İkinci sırada ise her deliğe batırınız.

- Örgünün ikinci aşamasında 24 tane 2’li trabzanımız oluyor. 3. sıra 1 tek 1 çift, 4. sıra 2 tek 1 çift, 5. sıra 3 tek 1 çift örünüz.

- Örgünün üçüncü aşamasında 6. sıra 4 tek 1 çift, 7. sıra 5 tek 1 çift, 8. sıra 6 tek 1 çift şeklinde örmeye devam ediniz.

Penye paspas

- Son aşamasında paspası boyutunu koyacağınız alanın durumuna göre ayarladıktan sonra istediğiniz boyuta geldikten sonra örgüyü bitiriniz.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar